Fischerovy milionové dluhy zaplatí developer Winterstein | E15.cz

Fischerovy milionové dluhy zaplatí developer Winterstein

Volební štáb Jana Fischera
Volební štáb Jana Fischera
• 
ZDROJ: E15 Michael Tomes

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Mnohamilionové dluhy z prezidentské kampaně uhradí za Jana Fischera jeho rodinný přítel, pražský podnikatel Tamir Winterstein. Píše o tom deník Dnes, kterému informaci potvrdil sám neúspěšný kandidát. "S panem Wintersteinem se velmi dobře známe, o problémech s dluhem jsme spolu samozřejmě mluvili. A dohodli jsme se, že se ujme práce na jeho umoření," uvedl Fischer.

Pražský developer, jenž je v obchodním rejstříku veden pod jménem Tomáš Winterstein, je zcela novým sponzorem expremiéra. Proč se nyní rozhodl Fischerovi miliony věnovat, se listu nepodařilo zjistit.

Winterstein řídí a spoluvlastní společnost Lighthouse Group, která v Praze staví administrativní paláce a také stovky nových bytů. Vybudovala též Galerii Harfa. Fischerův zachránce je bratislavský rodák, ale v šestnácti letech odešel s rodiči do Izraele. Před více než deseti lety zamířil do Česka. Podle listu zdůrazňuje, že podniká bez politických kontaktů.

Fischer již dříve potvrdil, že jeho dluh za předvolební propagaci činí několik milionů korun, podle deníku Dnes je to sedm až osm milionů korun. Deníku před několika dny řekl, že na uhrazení dlužné částky se domlouvá se svým největším sponzorem, miliardářem Tomášem Chrenkem. Podnikatel však uvedl, že o žádném dalším daru nejedná.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video