Pražská nábřeží: omezení tranzitní dopravy a nové zastávky tramvají | E15.cz

Jak mají vypadat pražská nábřeží. Omezí se tranzitní doprava, nejdůležitější jsou chodci

Petra Jansová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Zklidnění provozu aut a spolehlivá tramvajová doprava. To jsou priority změn exponovaných nábřeží v centru Prahy. Náměstek pro dopravu primátora Adam Scheinherr představil plány na úpravy, které projednal se zástupci městských částí a magistrátními koaličními partnery.

"Nechci obě nábřeží úplně uzavírat, mám v plánu snížit počet aut, které chtějí jen projet z jednoho břehu na druhý. To nám pak umožní úpravy vybraných zastávek," přiblížil koncepci na Facebooku Adam Scheinherr (Praha Sobě).

Při jejím návrhu byla zohledněna především městská doprava a chodci, protože obě dvě vltavská nábřeží používají z 85 procent lidé cestující v tramvajích a pěší. 

Prohlédněte si navrhované změny v následující galerii:

Pro rezidenty městských částí Praha 1, 2 a 5, kterých se návrhy změn hlavně týkají, se podle Scheinherra nezmění nic. Nadále budou moci autem projíždět skrz Smetanovo nábřeží i Malou Stranu. Změny jsou vedeny ambicí především omezit tranzitní dopravu.

"I ostatní Pražané se budou moct samozřejmě do centra stavit na otočku autem za příbuzným nebo na nákup. Jen se z oblasti budou muset vrátit stejnou cestou," upřesňuje. 

Například řidič, který pojede na Mariánské náměstí, bude muset přijet od Rudolfina a opět se vrátit zpět tím samým směrem.

 

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video