Janoušek by měl jít před soud v červenci | E15.cz

Janoušek by měl jít před soud v červenci

Roman Janoušek
Roman Janoušek
• 
ZDROJ: Golf.cz

ČTK

Share on Facebook Messenger
Městský soud v Praze začne řešit případ lobbisty Romana Janouška na konci července. Lidovým novinám (LN) to řekl soudce Tomáš Kubovec. Umožní prý, aby jednání v soudní síni sledovala média. Žalobci Janouška viní v souvislosti s loňskou dopravní nehodou z pokusu o vraždu a z ohrožení pod vlivem návykové látky. Hrozí mu až osmnáctileté vězení.

Kubovec ale zatím netuší, kdy by mohl být vynesen rozsudek. „Záleží, jak se rozvine důkazní situace. Zatím to tedy nelze odhadnout,“ řekl soudce LN. Podle advokáta zraněné ženy Josefa Lžičaře soud neskončí během letních prázdnin. „V této kauze vystupuje zhruba 12 svědků, bude léto, určitě se najde někdo, kdo se nedostaví,“ sdělil LN Lžičař.

Kubovcův senát nedávno rozhodoval například o vině či nevině amerického zpěváka Randyho Blytha, kterého žalobce viní z usmrcení fanouška při pražském koncertu kapely Lamb of God. „Ani tehdy jsem neměl žádný problém s přítomností médií v soudní síni. Nepředstavuji si ale, že to bude proces online,“ sdělil deníku Kubovec.

Podle policistů Janoušek loni v březnu při jízdě v Praze 4 nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do vozu před sebou. Jel prý dál a zastavil až po zhruba 50 metrech na světelné křižovatce. Řidička z poškozeného auta za ním šla a pokoušela se ho kontaktovat, Janoušek ji ale autem srazil a ujel. Policie lobbistu dostihla a při dechové zkoušce mu naměřila přes 2,2 promile alkoholu. Sraženou ženu později odškodnil, výši odškodnění však obě strany tají.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.