Kandidátka ČSSD v Olomouckém kraji platí. Soud potvrdil své rozhodnutí | E15.cz

Kandidátka ČSSD v Olomouckém kraji platí. Soud potvrdil své rozhodnutí

Sjezd ČSSD
Sjezd ČSSD
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Nespokojení sociální demokraté neuspěli. Soud odmítl zabránit podání kandidátky strany v Olomouckém kraji.

Obvodní soud pro Prahu 1 znovu zamítl návrh na vydání předběžného opatření, kterým chtěli členové ČSSD z Mohelnicka zabránit podání stranické kandidátky v Olomouckém kraji na krajském úřadu. Uvedla to mluvčí soudu Alena Novotná. Olomoucká kandidátka sociálních demokratů tak platí. Strana ji přitom již minulý týden jako první předložila u krajského úřadu. Krajské vedení bylo přesvědčeno, že při sestavování kandidátky nijak nepochybilo.

Návrh na předběžné opatření k soudu podal právník Pavel Němec zastupující nespokojené sociální demokraty z Mohelnicka. Podle Němce, který byl v lednu ze strany vyloučen, sestavení kandidátky neodpovídalo demokratickým principům, sestavena prý byla úzkým okruhem straníků. Krajské vedení to však odmítá, podle něj se při jejím sestavování respektovalo pořadí jmen dodaných z jednotlivých okresů. Právě z Šumperska, pod kterou mohelnická buňka spadá, přišlo 11 nominací. Němec, který byl podle lídra Romana Váni navržen jako nečlen svou matkou, obsadil poslední místo. Jako nečlen by navíc podle regulí ČSSD musel získat výjimku. To se ale nestalo a na kandidátku se nedostal.

Obvodní soud pro Prahu 1 jeho návrh na vydání předběžného opatření zamítl již na přelomu srpna a září. Němec přitom již dříve vzkazoval, že podá i samotnou žaloba na neplatnost sestavení olomoucké krajské kandidátky, případně bude po vyhlášení volebních výsledků podán návrh na vyslovení neplatnosti voleb kandidátů ČSSD v Olomouckém kraji.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.