Klasnová umravňuje Kalouska. Je to prý hulvátský matador | E15.cz

Klasnová umravňuje Kalouska. Je to prý hulvátský matador

Kateřina Klasnová
Kateřina Klasnová
• 
ZDROJ: E15, Robert Zlatohlavek

sal

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Místopředsedkyně Věcí veřejných Kateřina Klasnová se na webu své strany ostře ohradila proti sobotním výrokům místopředsedy TOP 09 Miroslava Kalouska, který Věci veřejné rozhodně nešetřil v rozhovoru pro Lidové noviny. Řekl mimo jiné, že vládnout s VV pro jeho stranu znamená velké přemáhání, už dříve o VV mluvil jako o slizkém politickém subejktu.

„Být chlap a nebýt v politice, vytnu panu Kalouskovi pár výchovných políčků. Takových, jež on sám při fackování mladíků na ulici považuje za normální,“ naráží Klasnová na Kalouskovu mediálně známou fackovací patálii s vulgárním mladíkem.

„Jakým právem uráží členy VV ve všech krajích, když nás označuje za zločince? Ministr financí už mnohokrát předvedl, že - jakkoli je chytrý a politicky předvídavý - své emoce na uzdě udržet nedokáže,“ pokračuje v kritice Klasnová, a potom sama začíná útočit.

„Je to člověk, který se coby křesťanský demokrat hodlal spřáhnout s komunisty. Který jako šéf (promiňte, pane Schwarzenbergu) superpravicové TOP 09 uvažuje o vládě spolu s levicovou ČSSD,“ naráží Klasnová na poslední Kalouskovy úvahy o možné spolupráci s ČSSD. Kalousek, ale jasně definoval, že taková možnost připadá v úvahu pouze tehdy, pokud by sociální demokraté po případných předčasných volbách neměli ve sněmovně většinu spolu s komunisty.

„Člověk, který vytvářel politickou kulturu v Česku od počátku 90. let, ale z úpadku politiky viní nyní VV po necelých dvou letech jejich působení v celostátní sféře. A také člověk, jehož strany nikdy neprosadily zpřísnění veřejných zakázek, omezení poslanecké imunity, řádné zdanění hazardu či přímou volbu prezidenta, nikdy nehovořily o zastropování volebních kampaní či zprůhlednění financování politických stran - narozdíl od nováčků z VV. I ekotendr mu VV zrušily. Jak by nás mohl mít rád? pokračuje ve výtkách Klasnová.

Prý ji těší, že nemusí s Kalouskem vyjednávat. „Svým kolegům jednání s tímto politickým hulvátským matadorem opravdu nezávidím,“ říká Klasnová a dodává: „Pane Kalousku, chcete-li se s VV dohodnout, zmírněte svou rétoriku, už v duchu obecné politické kultury a pokory, kterou se tak rád zaštiťujete….“

Autor: sal

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video