Klaus bez roušky řečnil: Vláda porušuje občanské svobody, ekonomika je likvidována | E15.cz

Klaus bez roušky řečnil: Vláda porušuje občanské svobody, ekonomika je likvidována

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Vláda podle bývalého prezidenta Václava Klause svými opatřeními kvůli koronavirové epidemii porušuje občanské svobody. Někdejší prezident to dnes řekl v projevu u pamětní desky na Obecním domě v Praze, kam u příležitosti výročí vzniku samostatného státu položil květiny. Klaus vyzval občany, aby nepodlehli strachu a nenechali si vzít nezávislost.

Bývalý prezident přišel k Obecnímu domu bez roušky, bez zakrytých úst a nosu i přednesl svůj projev. Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) serveru Blesk.cz řekl, že Klaus nedodržel vládní nařízení. Někdejší hlava státu totiž hovořila i s lidmi kolem sebe.

"Pod pláštíkem protiepidemických opatření jsou omezovány ústavou dané občanské svobody, je likvidována ekonomika a s ní důstojné životy statisíců lidí, jsou rozvraceny finance státu, jsou vytvářeny dluhy, které budou zatěžovat nás a naše potomky dlouhá desetiletí," prohlásil bývalý politik.

Kvůli vládním omezením se dnes konají na různých místech Prahy také demonstrace. Na náměstí Republiky se odpůrci opatření sejdou na protestu nazvaném Manifestace za svobodu a pravdu odsuzující teror a manipulaci. Podle pořadatelů opatření proti epidemii nefungují, ale devastují stát a likvidují životy lidí.

Klaus bez roušky řečnil: Vláda porušuje občanské svobody, ekonomika je likvidována

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video