Lessy: Rampula se zachoval netakticky | E15.cz

Lessy: Rampula se zachoval netakticky

Lessy: Rampula se zachoval netakticky
Petr Lessy
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

Zveřejnění informací o událostech na Vrchním státním zastupitelství v Praze (VSZ) ještě před podáním trestního oznámení bylo od šéfa VSZ Vlastimila Rampuly netaktické, řekl dnes v pořadu Otázky Václava Moravce České televize policejní prezident Petr Lessy. Rampula svým briefingem, na němž novináře informoval o vniknutí dvou lidí do kanceláře jeho náměstka Libora Grygárka za asistence Rampulova předchůdce Stanislava Mečla, mohl podle Lessyho ztížit případné vyšetřování.

Šéf policie podotkl, že přípravné řízení by nemělo být pod dohledem veřejnosti. „Vždy, když takový případ je předem medializován a nenastupují zde jako první, když je podezření, příslušné policejní orgány, tak to potom velmi ztěžuje další vyšetřování. Protože pokud by se jednalo opravdu o trestný čin, tak, jak avizoval pan vrchní státní zástupce, tak samozřejmě osoby, které ten čin spáchaly, nebo by mohly být podezřelé, mohou zahlazovat stopy po svém jednání,“ uvedl Lessy.

Rampula v pátek řekl, že dva cizí lidí za doprovodu Mečla vnikli do Grygárkovy kanceláře v noci 17. února. Šlo prý o narušení bezpečnosti vrchního soudu a státního zastupitelství, v pondělí chce proto na Mečla podat trestní oznámení. Podle Mečla šlo ale o akci policie. Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman v pátek prohlásil, že šlo o bezpečnostní akci a Rampula mohl tím, že o tom hovořil a pustil veřejně kamerový záznam, zmařit vyšetřování a umožnit vyzrazení utajovaných informací.

Deník Právo v sobotu napsal, že podle jeho informací byli v Grygárkově kanceláři policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ). Ještě v pátek se útvar od události prostřednictvím mluvčího Pavla Hantáka ale distancoval. Lessy dnes informaci deníku nepotvrdil.

Lessy si v pořadu ČT současnou spolupráci policie s VSZ pochvaloval. Podle policejního prezidenta funguje „naprosto precizně“, zejména od loňského „pozdního léta“.

Autor: ČTK
 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!