Levicový aktivista poslal na někdejší Šlachtův útvar exekutory

Robert Šlachta

Robert Šlachta Zdroj: ctk

Robert Šlachta
Robert Šlachta
3
Fotogalerie

Na Národní centrálu proti organizovanému zločinu míří exekuce. Návrh na ni podal přes svého právníka levicový aktivista vystupující pod pseudonymem Tomáš Zelený.

Centrála podle něj nezveřejnila, kolik stály posudky na jeho zabavené věci, přitom jí to nakázal soud. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

ktivista Zelený, který proslul tím, že nazýval bývalého šéfa někdejšího Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Roberta Šlachtu "ušatým traktoristou", vede řadu sporů s policií od loňského roku, kdy ho kriminalisté zatkli v Olomouci.

Detektivové jej podezřívali z toho, že patří ke skupině, která po Česku zapalovala auta. Policie při zásahu zabavila Zeleného věci a na ně si nechávala vypracovat znalecký posudek. Aktivista, kterého kriminalisté nakonec vůbec z ničeho neobvinili a jehož věci mu postupně vrátili, po elitním útvaru požadoval, aby mu oznámil, kolik stály znalecké posudky. Národní centrále to nakonec v polovině října nakázal soud."Ve čtvrtek jsme podali návrh na exekuci, protože národní centrála ignoruje rozsudek Městského soudu v Praze," řekl serveru Zeleného právní zástupce Tomáš Pecina.

Podle mluvčího centrály Jaroslava Ibeheje, ale útvar informace zveřejnit chce. "Mohu pouze konstatovat, že podle našich informací zákonná lhůta ještě neuplynula," sdělil Ibehej. V rozsudku městského soudu se ale píše, že útvar měl informace zveřejnit do pondělí 28. listopadu, uvedl server.

Podle Peciny nyní pošle exekutor ministerstvu vnitra, které je odpovědné za policii, výzvu před provedením exekuce, kde dostane poslední lhůtu, do které to může splnit. "A když ministerstvo neuspěje v tom, aby policie informace zveřejnila, začne exekutor ukládat donucovací pokuty," uvedl Pecina. Podle informací serveru exekuční úřad v Chrudimi zatím návrh, který dostali, nezpracoval.