Maláčová podle exnáměstka MPSV chybovala při udílení dotací

Jana Maláčová (ČSSD)

Jana Maláčová (ČSSD) Zdroj: ČSSD

Kandidátka na ministryni práce Jana Maláčová (ČSSD) se podle exnáměstka ministerstva Olega Blaška podílela na chybách při rozdělování dotací, píše Právo. Pochybení měl ukázat audit, úřad pak podal trestní oznámení. Maláčová se nevyjádřila. Náměstek Robin Povšík (ČSSD) popřel, že by se v auditu objevilo jméno Maláčové. Tvrzení Blaška později pro ČT odmítla i exministryně Jaroslava Němcová. Trestní oznámení se prý týkalo odborů, ne konkrétních lidí.


Exnáměstek z éry Němcové Oleg Blaško tvrdí, že odpovědnost za problém měli mít tři ředitelé odborů včetně Maláčové a další tři lidi. Náměstek Robin Povšík (ČSSD) popřel, že se v auditu objevilo jméno Maláčové. Kdo to tvrdí, ten podle něj lže. „Je to celé nějaká podivná hra paní Němcové,“ míní Povšík.

Maláčová se měla podle jedné ze znesvářených stran podílet na praxi, podle níž přidělování dotací například pro seniorské organizace kontrolovali externisté místo zaměstnanců ministerstva.

Na ministerstvu to není první spor, jen kvůli zakázkám na informační systémy, které zadalo ministerstvo pod vedením Michaely Marksové(ČSSD), podalo MPSV za Němcové 11 trestních oznámení.

Zbytek článku se dočtete na stránkách Blesk.cz zde >>>