Manpower: Stále více firem chce nabírat lidi, než je propouštět | E15.cz

Manpower: Stále více firem chce nabírat lidi, než je propouštět

Manpower: Stále více firem chce nabírat lidi, než je propouštět
Společnost Semperflex Optimit, která je největším výrobcem hydraulických a průmyslových hadic v Evropě, otevřela v dubnu ve svém areálu v Odrách na Novojičínsku novou výrobní halu. Na snímku je příprava zboží (hadic) k expedici.
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Tuzemští zaměstnavatelé budou i ve čtvrtém čtvrtletí hojně přijímat nové pracovníky. Zvyšovat počet zaměstnanců plánuje devět procent oslovených firem, naopak propouštět se chystají dvě procenta. Vyplývá to z pravidelného průzkumu společnosti Manpower uskutečněné na vzorku 750 zaměstnavatelů v soukromém i veřejném sektoru v ČR.

Celkem 86 procent firem nepředpokládá změny v počtu zaměstnanců. Čistý index trhu práce tak má hodnotu plus sedm procent, což je doposud jeden z nejlepších výsledků. V předchozím čtvrtletí hlásilo nábor zaměstnanců také devět procent firem, propouštění tři procenta oslovených společností.

Nedostatek zaměstnanců ohrožuje rozvoj, tvrdí šéfka personální firmy

„Během posledního roku se trh práce výrazně změnil ve prospěch uchazečů o zaměstnání. Čistý index trhu práce pro nadcházející čtvrtletí je jedním z nejsilnějších v historii průzkumu a úplně nejsilnější pro čtvrté čtvrtletí, které jsme zaznamenali, protože toto období je z hlediska náborů nejslabší v roce,“ uvedla generální ředitelka ManpowerGroup ČR Jaroslava Rezlerová.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!