Manželka Davida Ratha odmítla další služby Františka Šejnosta

manželka Davida Ratha

manželka Davida Ratha Zdroj: ctk

Právník František Šejnost, již nezastupuje manželku obviněného poslance a bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha. Navíc nesmí podle České advokátní komory (ČAK) poskytovat žádné právní služby. Pokud by tak činil, dopouštěl by se trestného činu neoprávněné podnikání, sdělila dnes mluvčí ČAK Iva Chaloupková.

Komora Šejnostovi loni v listopadu pozastavila výkon advokacie kvůli jeho trestnímu stíhání za zpronevěru několika set tisíc korun. Právník je také obžalovaný kvůli znásilnění a sexuálnímu nátlaku.

Podle jeho advokáta však Šejnostovo jednání spočívalo pouze v tom, že v jeho bytě byly se souhlasem mladé ženy fotografovány akty za přítomnosti známého pražského pornoherce. Kvůli stíhání strávil Šejnost přes tři měsíce ve vazbě, což byl důvod proč si ho manželka vazebně stíhaného Ratha vybrala za svého zmocněnce a mluvčího. Podle Evy Rathové může svými praktickými zkušenostmi „účinně pomoci dosáhnout společenské rehabilitace rodiny a preventivně zamezit excesům, které v průběhu trestního řízení mohou nastat“. Server idnes.cz uvedl, že paní Rathová již Františka Šejnosta jako mluvčího a zmocněnce nevyužívá.

„České advokátní komoře není známo, co se skrývá pod označením zmocněnec a mluvčí. Pokud by to znamenalo poskytování právních služeb, dopouštěl by se Mgr.Šejnost neoprávněného podnikání, což je trestné,“ uvedla Chaloupková. V takovém případě by se podle ní měla právníkovým jednáním zabývat policie.

Šejnosta, který v minulosti zastupoval například bývalého ředitele Sazky Aleše Hušáka, prý napadli v pondělí dva mladíci a zranili ho na hlavě. Incident se stal v restauraci v centru Kladna. Právník ale podle kladenské policie nebyl fyzicky napaden, policisté se případem nezabývají.