Ministerstvo dopravy má kvůli zrušení tendru zaplatit 400 tisíc | E15.cz

Ministerstvo dopravy má kvůli zrušení tendru zaplatit 400 tisíc

ilustrační foto
ilustrační foto
• 
ZDROJ: 7 Jiri Kotatko

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ministerstvo dopravy dostalo od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) pokutu 400 tisíc za to, že v dubnu 2009 zrušilo tendr na prevenci v bezpečnosti silničního provozu a dopravní výchovy. Pokuta je pravomocná. Ministerstvo může proti rozhodnutí podat žalobu ke Krajskému soudu v Brně.

Ministerstvo dopravy tendr vyhlásilo v polovině roku 2008. Původně vybralo společnosti Autoklub Czech Assistance, EuroNet CZ a Autoklub ČR. V dubnu 2009 ale zakázku zrušilo a rozhodlo, že požadovanou službu bude zajišťovat Centrum služeb silniční dopravy. Důvodem měly být výsledky interního auditu.

Antimonopolní úřad argumenty ministerstva odmítl. Podle úřadu důvody pro zrušení tendru ministerský úřad neprokázal. „Všichni uchazeči ve výsledku nadarmo investovali prostředky a čas na tvorbu svých nabídek,“ uvedl ÚOHS ve svém rozhodnutí.

ÚOHS v rozhodnutí kritizuje i skutečnost, že prakticky stejné plnění bylo obsahem 14 zakázek malého rozsahu, které následně vyhlásilo Centrum služeb pro silniční dopravu. „Zadavatel tak původní veřejnou zakázku rozdělil na 14 veřejných zakázek malého rozsahu,“ uvedl v rozhodnutí předseda ÚOHS Petr Rafaj. Úřad k tomu přihlédl při stanovení pokuty.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video