MPO: Stát zrychlí vydávání víz šéfům zahraničních firem | E15.cz

MPO: Stát zrychlí vydávání víz šéfům zahraničních firem

vízum, ilustrační foto
vízum, ilustrační foto
• 
ZDROJ: http://www.naovisa.com/

ČTK

Stát zrychlí a zjednoduší vydávání víz manažerům zahraničních firem z hospodářsky důležitých zemí mimo EU. Opatření, které má pomoci k lákání zahraničních investorů do Česka, projedná v pondělí vláda. Potvrdilo to ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO).

Projekt je podle resortu zaměřen na zahraniční investory, jejich zástupce či členy statutárních orgánů a obchodní partnery z hospodářsky významných zemí jako jsou Čína, Japonsko, Jižní Korea a USA. „V rámci stávající zákonné úpravy umožní zjednodušit a zrychlit proces zpracování a vydání víza například zajištěním prioritní schůzky, rychlým zpracováním žádosti či snížením administrativní náročností procesu, a to jak u krátkodobých, tak dlouhodobých víz,“ uvedl Miroslav Kynčl z tiskového oddělení MPO.

Případná účast v projektu podle něj nezbavuje příslušné subjekty povinnosti žádat o vydání povolení k zaměstnání, pokud je pro jejich činnost nezbytné.

Jednoduchost a rychlost zajištění vstupu může hrát pozitivní roli

„V některých případech přitom může hrát rychlé a efektivní zajištění přijetí a vyřízení žádosti o vízum významnou roli pro zahraniční investory a obchodní partnery,“ uvedlo MPO. Jednoduchost a rychlost zajištění vstupu může hrát pozitivní roli s ohledem na vnímání českého migračního prostředí, dodalo ministerstvo.

Projekt Zjednodušení vstupu a pobytu hospodářsky významných partnerů předkládají vládě ministerstva průmyslu, vnitra a zahraničí.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.