Některá ze jmen zájemců o post šéfa EGAP už jsou známa | E15.cz

Některá ze jmen zájemců o post šéfa EGAP už jsou známa

EGAP
EGAP
• 
ZDROJ: CTK

Petra Pelantová

Zájemců o konkurz na šéfa Exportní garanční a pojišťovací společnosti (EGAP) je více než dost. Poté, co ministerstvo financí zveřejnilo počet uchazečů, se začínají objevovat první jména.

Zájem o vedení pojišťovny EGAP jako první potvrdil Pavol Parízek, který pojišťovnu řídil od jejího založení v roce 1992 až do roku 2009. V současnosti poskytuje poradenství v oblasti financování vývozu, pojišťování a zajišťování platebních a úvěrových rizik spojených s obchodem v rámci sdružení nezávislých poradců s názvem PAK Consulting, které založil.

O vedení EGAP by stála rovněž Parízkova kolegyně z PAK Consulting Jana Ammerlaan. Ta od roku 2001 do 2010 pracovala v EGAP, a čtyři roky byla dokonce členkou představenstva.

Nabídku poslal i Karel Tlustý – dlouholetý šéf úseku řízení rizik České exportní banky a člen jejího nejužšího vedení. A také Milan Šimáček, který je dnes pověřený vedením EGAP, kde je přes dva roky.

Vzhledem k tomu, jaká atmosféra nyní panuje v kabinetu Petra Nečase, lze pochybovat, že nového kandidáta vybere instituce do prvního prosince. To je totiž nejzazší datum, o kterém se ve zveřejněných požadavcích na nové šéfy píše jako o předpokládaném nástupu do funkce.

Na pozici generálního ředitele EGAP se přihlásilo dvanáct zájemců.

Celý článek najdete v dnešním vydání týdeníku

Euro Autor: E15

Autor: Petra Pelantová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.