Jermanová: Nemáme co skrývat | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Nemáme co skrývat, říká po zásahu policie hejtmanka. Smlouvy jsou prý v pořádku

ČTK

Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) je přesvědčena , že při uzavírání pracovních smluv s externisty nevznikla žádná pochybení. Reagovala tak na dnešní zásah policie na krajském úřadu kvůli těmto smlouvám. Pokorná Jermanová předpokládá, že toto potvrdí i policie. Kraj na základě prověřovaných smluv vyplatil za externí služby pět milionů korun ročně, uvádí server SeznamZprávy.cz.

"K dnešnímu zásahu v budově krajského úřadu musím říci, že jsem ráda, že úřad od počátku s policií úzce spolupracuje. Nemáme co skrývat a je dobře, že budou všechna podezření policií prošetřena. Do mé kompetence personální záležitosti ani uzavírání smluv nespadají," uvedla Pokorná Jermanová.

Podle serveru SeznamZprávy.cz. zasahují policisté v souvislosti s případem také ve Středočeské vědecké knihovně Kladno. Vyjádření zástupců knihovny ČTK zjišťuje. Na dveřích visí cedule s nápisem: "Dnes je knihovna z technických důvodů pro veřejnost uzavřena. Děkujeme za pochopení."

Policie zasahuje na úřadu hejtmanky Jermanové kvůli dohodám s externisty

S novináři dnes také mluvil ředitel krajského úřadu Jiří Holub. Uvedl, že v souvislosti se zásahem policistů nebyl nikdo zadržen. Mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu Jaroslav Ibehej k zásahu detektivů ČTK řekl, že policisté "provádí úkony trestního řízení", a též více informací nesdělil.

Na zásah upozornil server SeznamZprávy.cz, který už dříve napsal, že kraj si najímal externisty na služby obvykle zajišťované úředníky. Hejtmanství to odůvodnilo tím, že odešli klíčoví zaměstnanci a chyběly pracovní síly. Odbor interního auditu prověřil dohody o provedení práce a pracovní činnosti od roku 2017 do současnosti a dospěl k závěru, že úřad uzavíral pracovní smlouvy s externisty v souladu s platnými normami.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!