Obrana dá miliardu na výstavbu cvičišť | E15.cz

Vše o miliardářích

Vše o miliardářích Vstoupit do speciálu

Obrana dá miliardu na výstavbu cvičišť

ČTK

Armáda plánuje, že bude v letech 2019 až 2025 investovat do výstavby a rekonstrukcí výcvikových zařízení a prostor, které využívá, asi miliardu korun. Peníze mimo jiné poputují také do Centra simulačních technologií v Brně. 

Ministerstvo podle mluvčí rezortu Jany Zechmeisterové počítá s dlouhodobou investicí, měla být rozložena do let 2019 až 2025. "Bude se týkat výstavby a rekonstrukce nejen Vojenské akademie a výcvikového centra ve Vyškově, ale také všech výcvikových zařízení a výcvikových prostorů, které využívá - Libavá, Doupov, Boletice a Centrum simulačních technologií," uvedla mluvčí.

Doplnila, že vojenskou akademií a výcvikovým centrem ročně projde 17 až 18 tisíc vojáků a že zajišťuje veškerou odbornou přípravu celého resortu obrany včetně výcviku nováčků a aktivní zálohy.

Vysílání vojáků do Iráku či Afghánistánu narazí na SPD a komunisty

Investici do vojenské akademie ve vyškovských Dědicích dnes potvrdil i vyškovský starosta Karel Goldemund (ČSSD). Město má informace, že by armáda měla do akademie ve Vyškově investovat miliardu v následujících dvou letech. "Měla by zde vzniknout poptávka po dalších asi 450 pracovních místech," uvedl starosta.

Armáda zároveň už dříve uvedla, že ve vojenském újezdu Hradiště v Karlovarském kraji má do čtyř let vzniknout nové výcvikové středisko se stálou posádkou 200 až 300 vojáků, aby se vyškovské akademii ulevilo. Náklady odhaduje na stovky milionů až miliardy.

NATO otevře nová velitelství, reaguje tak na bezpečnostní situaci v Evropě

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!