Obvinění Nagyové kvůli daňovému úniku se rozšířilo | E15.cz

Obvinění Nagyové kvůli daňovému úniku se rozšířilo

Jana Nečasová, dříve Nagyová
Jana Nečasová, dříve Nagyová
• 
ZDROJ: CTK

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Obvinění Jany Nečasové, dříve Nagyové, v případu daňového úniku se rozšířilo. Policie zjistila, že dvoje hodinky za 450 tisíc korun darovala někdejší šéfce kabinetu expremiéra Petra Nečase zdravotnická společnost Agel podnikatele Tomáše Chrenka. V aktuálním vydání to uvedl týdeník Respekt. Chrenek policii v květnu o hodinkách řekl, že šlo o "reprezentační dar".

Hodnota celkem 29 darů pro Nečasovou, které policisté zabavili před dvěma lety při domovních prohlídkách, se zařazením dvojích hodinek na sznam darů podle časopisu vyšplhala na 10,1 milionu korun. Škoda za nezaplacenou daň činí 736.000 korun.

Policie podle médií identifikovala již 12 jmen dárců, mezi kterými jsou ředitel ČEZ Daniel Beneš, miliardář Daniel Křetínský, exministr Tomáš Chalupa, předseda představenstva elektrické přenosové soustavy ČEPS Vladimír Tošovský, lobbista Vladimír Johanes či někdejší ředitel pražského dopravního podniku Martin Horák. Mnozí ale popírají, že by Nečasové luxusní dárky, většinou značkové kabelky a šperky, kupovali.

Policie předpokládala, že šlo o úplatky, které měly vlivným lidem zajistit udržení pozic ve státních či městských firmách nebo přístup k tehdejšímu premiérovi Nečasovi, který se později s Nagyovou oženil. Žalobci chtěli Nečasovou kvůli darům původně obvinit z korupce, neměli ale pro to dostatek důkazů.

V květnu soud Nečasovou nepravomocně zprostil obvinění ze zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování tehdejší Nečasovy manželky Radky a dvojice zaměstnanců z Úřadu vlády. Spolu se svým manželem je Nečasová dále obviněna z podílu na uplácení tehdejších poslanců ODS Marka Šnajdra, Ivana Fuksy a Petra Tluchoře. Figuruje i v kauze údajného úniku informací z Bezpečnostní informační služby.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video