Pět obětí výbuchu v Kralupech byli Rumuni | E15.cz

Pět obětí výbuchu v Kralupech byli Rumuni

ČTK

Pět ze šesti obětí čtvrtečního výbuchu v kralupské chemičce byli rumunští občané. Oznámilo to dnes podle agentury AFP rumunské ministerstvo zahraničí. Zástupci rumunské ambasády v Praze navštívili také dvě pražské nemocnice, které pečují o osoby zraněné při neštěstí, aby zjistili, zda Rumuni nejsou i mezi nimi.

"Počet rumunských občanů, kteří zahynuli následkem tragické události, se zvýšil na pět," oznámilo dnes ministerstvo. Předtím podle AFP hovořilo o úmrtí tří Rumunů při explozi.

Obě nemocnice, motolská a vinohradská, kde jsou hospitalizovaní zranění, zatím informace o jejich národnosti neupřesnily. Stav pacienta ve vinohradské nemocnici, který utrpěl popáleniny druhého stupně na deseti procentech těla, je podle Hany Vránové z tiskového oddělení stejný jako ve čtvrtek večer. "Pacient je stabilizován a stále hospitalizován na Klinice popáleninové medicíny," řekla . Hospitalizován zůstává i pacient s devastujícím poraněním obličeje, který byl převezen do Fakultní nemocnice v Motole.

Vyšetřování čtvrtečního výbuchu tankovací nádrže v kralupské chemičce patřící koncernu Unipetrol pokračuje. Policisté zjišťují, zda neštěstí nezpůsobilo porušení předpisů bezpečnosti práce. Unipetrol už ve čtvrtek oznámil, že oběťmi jsou zaměstnanci dodavatelské firmy.

Výbuch v Kralupech nad Vltavou je jednou z největších tragédií v průmyslových provozech v Česku za posledních 50 let.

Oběti výbuchu v areálu kralupské chemičky nejsou zaměstnanci Unipetrolu, ale dodavatelské firmy

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!