Piráti mají nového šéfa, povede je Černohorský | E15.cz

Piráti mají nového šéfa, povede je Černohorský

Lukáš Černohorský je novým předsedou Pirátů
Lukáš Černohorský je novým předsedou Pirátů
• 
ZDROJ: Pirati.cz

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Novým předsedou České pirátské strany byl dnes zvolen šéf její moravskoslezské organizace Lukáš Černohorský. Ve druhém kole voleb porazil s velkým náskokem své dva protikandidáty, jimiž byli bývalý člen předsednictva strany Ivo Vašíček a pražský volební lídr Jakub Michálek.

Vašíček byl na rozdíl od Michálka znovu zvolen jedním ze čtyř místopředsedů strany, stejnou funkci obhájil také Tomáš Vymazal. Spolu s nimi byli do těchto funkcí zvoleni místopředseda olomouckých Pirátů Vojtěch Pikal a členka republikového výboru strany Dominika Michailidu.

Černohorský nahradil Ivana Bartoše, který v červnu na funkci rezignoval. K důvodům odchodu uvedl, že nese politickou odpovědnost za výsledek květnových voleb do Evropského parlamentu. Strana v nich sice dostala více hlasů než v podzimních sněmovních volbách, ale k zisku alespoň jednoho europoslaneckého křesla jí chyběly 0,2 procenta hlasů.

Nový předseda v souladu s Bartošem ve své kandidátské řeči uvedl, že jeho úkolem bude sladit všechny názorové proudy ve straně. Chce také „zaručit, aby všichni mohli produktivně spolupracovat, místo toho, abychom ztráceli čas a plýtvali energií na zbytečně neproduktivní hádky“. Uvedl, že i na práci bývalého vedení strany měly často vliv osobní spory jeho členů.

Černohorský chce mimo jiné změnit pravidla hospodaření strany i její webové stránky. „Je potřeba vytvořit jednotný grafický styl, který bude Piráty definovat, a který pak ulehčí i práci regionálním sdružením, řekl v kandidátské řeči.

Černohorský: Strana je žádaným partnerem

V případě nadcházejících komunálních voleb apeloval na to, aby se kandidáti drželi pirátského programu. „Piráti, jako nejsilnější neparlamentní strana, jsou v současné době velmi žádaným partnerem. Strany, které nás žádají o koalice, dost často chtějí využít zdravou a nezkorumpovanou pověst Pirátů - lidé do nás vkládají naději, kterou u jiných stran postrádají. Musíme velmi, velmi zvažovat, s kým do koalice vstoupíme - musíme si stanovit hranici kompromisu a pečlivě si koalice vybírat,“ uvedl Černohorský.

Celostátní fórum Pirátů nyní pokračuje volbou čtyř místopředsedů strany, kterými chce být po zvolení Černohorského předsedou strany 15 kandidátů. Patří mezi ně i Vašíček s Michálkem.

Piráti
Česká pirátská strana vznikla po úspěchu podobných uskupení v zahraničí. Jejím cílem je prosazování práva na svobodné šíření přijaté informace a striktní ochrana soukromí v informační společnosti 21. století.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.