Poštovna na Sněžce mění majitele | E15.cz

Poštovna na Sněžce mění majitele. Kupují ji podnikatelé z Bedřichova

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Česká poštovna na Sněžce, která je nejvýše položenou stavbou v České republice, mění majitele. Současný vlastník Milan Blaha oznámil, že po osmi letech objekt prodává. Prodej poštovny, kde se lidé mohou občerstvit, zakoupit si suvenýry nebo poslat pohled, by měl být dokončen v lednu. Na prodej poštovny upozornil Deník, podle něj ji kupují podnikatelé z Bedřichova.

„Prodej poštovny je v procesu. Kupní smlouva zatím podepsaná nebyla, je to ve fázi smlouvy o smlouvě budoucí, přípravy podkladů. Řeší to právníci. Předpokládaný termín, kdybychom mohli předat klíče, je polovina ledna,“ řekl Blaha.

Podle Deníku poštovnu kupují podnikatelé z Bedřichova v Jizerských horách, kteří před měsícem založili společnost Poštovna Sněžka. Jeden z nich, Tomáš Fotul, je v Jizerských horách spoluvlastníkem horské chaty s restaurací a rozhlednou Královka. Blaha to nepotvrdil, ani nesdělil, za kolik korun je poštovna na prodej. 

„Mohu říci jen to, že pod novými majiteli rozhodně ke snížení úrovně služeb nedojde. Na horách působí dlouho, ví do čeho jdou. Jsou specialisté na gastro a chtějí to v tomto smyslu povznést,“ řekl Blaha.

Jako důvod prodeje Blaha uvedl, že se chce více věnovat rodině. Na Sněžku dojížděl z Moravské Třebové, kde má rodinu, která se na provozu poštovny významně podílela. „Dohodli jsme se na tom. Chceme se více věnovat rodinám. Práce na poštovně nás zaměstnávala na sto procent. Z hor ale neutíkáme. Suvenýrovou část poštovny budeme dál zásobovat,“ řekl Blaha.

Historická poštovna na vrcholu Sněžky stála od poloviny 19. století. Jde o objekt postavený z dřevěných dílů zpevněných ocelovými táhly, které doplňují skleněné tabule kryté speciálními dřevěnými okenicemi. Blaha ji vlastní od roku 2011. Tehdy ji koupil od původní majitelky Jaroslavy Skrbkové za nezveřejněnou částku. 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video