Povinné testování ve školách se rozšiřuje na 31 okresů. Nakažených přibývá | e15.cz

Povinné testování ve školách se rozšiřuje na 31 okresů. Nakažených přibývá

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Příští týden se povinné testování na koronavirus ve školách rozšíří o dalších 23 okresů, celkem se tak žáci a studenti budou testovat v 31 okresech. Hasiči k tomu v týdnu rozvezou 575 tisíc antigenních testů. Rozhodla o tom dnes ráno vláda, informovala mluvčí ministerstva školství Aneta Lednová.

Hranici pro povinné testování určila ministerstva na více než 300 nových případů nákazy covidem-19 na 100 tisíc obyvatel za posledních sedm dní v okrese. Takových bylo v sobotu 31 z celkem 77 českých okresů.

Neočkované žáky v osmi regionech s nejhorší epidemickou situací čeká první testování na covid-19 v pondělí. Mělo by se týkat asi 165 tisíc žáků. Pokud se děti odmítnou testovat a nebudou mít ani doklad o prodělání nemoci v posledním půl roce, budou muset při výuce nosit roušku.

Video se připravuje ...
Covid pas a aplikace Tečka

V neděli přibylo v Česku 2749 potvrzených případů covidu. Je to nejvyšší nedělní nárůst od poloviny března a zároveň o téměř tisíc nakažených víc než před týdnem. V nemocnicích je s koronavirem poprvé od května více než 1500 lidí. V neděli to bylo 1503 pacientů, 221 z nich bylo v těžkém stavu. Na 100 tisíc obyvatel připadá v Česku za posledních sedm dní 321 nakažených, takzvané incidenční číslo se tak od neděle zvýšilo o devět. 

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery