PPF bance vzrostl zisk o 15 procent | E15.cz

PPF bance vzrostl zisk o 15 procent

PPF bance vzrostl zisk o 15 procent
PPF
• 
ZDROJ: profimedia.cz

ČTK

PPF bance stoupl v letošním prvním pololetí čistý zisk meziročně o 15 procent na 1,39 miliardy korun. Bilanční suma banky dosáhla 191 miliard korun, informovala PPF banka.

"První pololetí roku 2018 přineslo PPF bance opětovně vynikající výsledek hospodaření, jenž pomáhá upevňovat její pozici na českém bankovním trhu. Čistý zisk dosáhl téměř 1,4 miliardy Kč, což představuje rentabilitu vlastního kapitálu 29 procent," uvedl generální ředitel PPF banky Petr Jirásko. Věří, že tento trend se podaří udržet i do budoucna.

Čistý úrokový výnos banky v meziročním srovnání letos v pololetí stoupl o 44 procent na 1,581 miliardy korun. Čisté výnosy z poplatků a provizí za stejné období vzrostly o 12 procent na 98 milionů korun. V prvním pololetí roku 2018 PPF banka vykázala čistý zisk z finančních operací 511 milionů korun, což je meziroční nárůst o tři procenta.

Kellnerova PPF si jde na trh až pro dvanáct miliard

Objem úvěrů poskytnutých klientům přesáhl 32 miliard korun, ve srovnání se stejným obdobím roku 2017 jde o nárůst o sedm procent.

PPF banka je součástí mezinárodní investiční skupiny PPF. Držitelem 92,96 procenta akcií banky je PPF Group N.V., dalších 6,7 procenta drží hlavní město Praha. Banka se zaměřuje zejména na poskytování finančních, investičních a poradenských služeb vybraným klientům a na privátní bankovnictví. Mezi její klienty patří především finanční instituce, střední a velké podniky s českým kapitálem a subjekty komunální sféry.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!