Ovčáček dostal téměř milion. Pracuji nonstop, říká | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Pracuji nonstop, prohlašuje Ovčáček. Dostal za to téměř milion korun

Karel Pučelík

Karel Pučelík

Jiří Ovčáček si vysoké prémie podle svých slov zaslouží, pracuje totiž i během dovolené. Hrad zveřejnil výši platů i odměn svých úředníků.

K výši svého platu a odměny se hradní mluvčí Jiří Ovčáček vyjádřil následovně: „Mohu hovořit pouze za sebe, nikoliv za ostatní zaměstnance Kanceláře prezidenta republiky. Svůj plat jsem vždy na dotaz transparentně zveřejňoval. Pokud jde o výši odměny, podotýkám, že pracuji 7 dni v týdnu, 365 dní v roce. Běžně tedy pracuji během dovolené. Jako třeba nyní, kdy vám odpovídám na otázky.“ Ovčáček za svou aktivitu dostal v miulém roce 980 tisíc korun, tedy o sto tisíc víc než v roce 2014.

Na největší sumu si loni přišel hradní kancléř Vratislav Mynář, který stále nedostal bezpečnostní prověrku. I přesto jeho mzda i s odměnami dělá více než 1 900 tisíc korun. O něco méně si vydělal šéf legislativního odboru Václav Pelikán, který si přišel na 1 150 tisíc. Milionovou hranici překročili ředitel zahraničního odboru Hynek Kmoníček a Jaroslav Hlinovský z hradního sekretariátu. Informoval o tom seznam.cz

Zeman hájí Trumpa: Američané nejsou tupí, hackery se nenechali ovlivnit

Za minulý rok dostal největší prémie opět Vratislav Mynář, a to více než 500 tisíc. Přes 100 tisíc obdržel i Jindřich Forejt, který na funkci protokoláře po aféře s únikem fotografií rezignoval a na Hradě již nepracuje. Mluvčí Miloše Zemana Jiří Ovčáček dostal více než 200 tisíc korun.

Hrad se rozhodl platy svých zaměstnanců zveřejnit po dlouhém sporu s novinářem, který informace požadoval. Podobnou nechuť ke zveřejnění informací měl i personál Zemanova předchůdce Václava Klause. Také jeho úředníci měli podobně vysoké platy, například Petr Hájek dostával měsíčně průměrně přes 100 tisíc korun.

ČSSD čelí exekuci kvůli dluhu po Altnerovi. Nesmí nakládat s paláci v centru Prahy

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!