Praha bude mít nového velvyslance z Palestiny, nahradí zabitého Džamála | E15.cz

Praha bude mít nového velvyslance z Palestiny, nahradí zabitého Džamála

Při výbuchu v pražském Suchdole byl smrtelně zraněn palestinský velvyslanec Džamál Muhammad Džamál
Při výbuchu v pražském Suchdole byl smrtelně zraněn palestinský velvyslanec Džamál Muhammad Džamál
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Novým palestinským velvyslancem v Praze se stane Chálid al-Atraš. Od prezidenta Miloše Zemana již získal takzvaný agrément, tedy formální souhlas s působením v této funkci, informují Lidové noviny (LN). Jeho předchůdce Džamál Muhammad Džamál zemřel v lednu při výbuchu semtexu na pražské ambasadě.

Al-Atraš dosud působil od roku 2010 jako velvyslanec v Sarajevu. Podle diplomatického zdroje deníku požádal al-Atraš minulý týden na českém styčném úřadu v Ramalláhu o diplomatická víza pro sebe a svou rodinu. Do Prahy dorazí zřejmě do konce září, v Česku by měl působit čtyři roky.

Džamál Muhammad Džamál zemřel po výbuchu, který otřásl budovou v Internacionální ulici v pražském Suchdole letos 1. ledna. Podle vyšetřovatelů usmrtil velvyslance semtex ukrytý v knize. Policie událost původně prověřovala jako usmrcení z nedbalosti a také jako nedovolené ozbrojování. V budově po neštěstí totiž objevila 12 zbraní z 80. let. Podle palestinského prohlášení pro policii byly darem od představitelů tehdejší ČSSR. Na začátku července policie případ odložila.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.