Praha chce od listopadu regulovat pohyb psů samostatnou vyhláškou | E15.cz

Praha chce od listopadu regulovat pohyb psů samostatnou vyhláškou

ilustrační foto, pes, psi
ilustrační foto, pes, psi
• 
ZDROJ: Petr Horky

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Praha chce od listopadu dát svým jednotlivým radnicím možnost regulovat volný pohyb psů, chystá na to samostatnou vyhlášku. Záměr schválili radní. Návrh míří do připomínkového řízení. Vyjadřovat se k němu budou městské části, ale i policie. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman. Radnice samy mají navrhnout místa, kde bude možné venčit psy bez vodítka.

V Praze dosud samostatná vyhláška týkající se psů neexistovala. Pohyb domácích mazlíčků reguloval magistrát pouze prostřednictvím vyhlášky o ochraně veřejné zeleně, která vychází z toho, že až na výjimky by ve městě měl mít majitel psa na vodítku.

„Místa, kde je možné volné pobíhání psů, a místa, kam je vstup se psy úplně zakázán, mají navrhnout městské části podle místních podmínek. Návrh zasílaný do připomínkového řízení zatím žádná místa neobsahuje,“ uvedl Hofman. Radnice mají na zaslání připomínek 60 dnů.

Po vyhodnocení připomínek bude vyhlášku znovu schvalovat rada. V říjnu ji dostanou na stůl zastupitelé. Vyhláška by v účinnost měla vejít 15. listopadu.

Udej psa

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video