Praha se opět pyšní nejnižší nezaměstnaností v celé Evropské unii | E15.cz

Praha se opět pyšní nejnižší nezaměstnaností v celé Evropské unii

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Praha měla v loňském roce opět nejnižší míru nezaměstnanosti ze všech regionů Evropské unie, činila 1,3 procenta. Druhou nejnižší pak měl český region Jihozápad. Naopak nejvyšší nezaměstnanost měl zámořský departement Francie Mayotte, kde dosáhla 35,1 procenta. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnil Evropský statistický úřad Eurostat.

Ve více než 80 procentech regionů EU se míra nezaměstnanosti osob ve věku 15 až 74 let snížila. U zhruba 60 procent to bylo nejméně o půl procentního bodu.

Mezi regiony s nejnižší nezaměstnaností jsou čtyři české, kromě již zmíněných také Střední Čechy a Severovýchod, dále pět německých a jeden maďarský a jeden britský. Naopak u regionů s nejvyšší mírou nezaměstnanosti jsou tři řecké, čtyři španělské, tři francouzské a jeden italský.

Čtyři české regiony se také zařadily mezi deset regionů s nejnižší mírou nezaměstnanosti mezi mladými ve věku 15 až 24 let. Jsou to Jihozápad, Střední Čechy, Střední Morava a Praha. Do první desítky se dostal ještě jeden region z Bulharska a zbývající jsou všechny z Německa.

Mezi 280 regiony EU, ze kterých jsou údaje k dispozici, jich v 71 byla míra nezaměstnanosti nižší než 3,5 procenta, což je polovina průměru pro celou EU, který činil 6,9 procenta. Naopak 30 regionů mělo míru nezaměstnanosti nejméně 13,8 procenta, tedy dvojnásobek průměru EU, mezi nimi 12 v Řecku, osm ve Španělsku, pět ve Francii a pět v Itálii.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video