Pražané na úřadech i v obchodech jedině s rouškou. Nařízení platí od středy | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Pražané na úřadech i v obchodech musí nosit roušku. Nařízení začne platit ve středu v poledne

ČTK

Lidé v Praze budou muset chodit do veřejných budov, obchodů a zastávky MHD jen se zakrytým nosem a ústy. Nařízení začne platit ve středu ve 12 hodin. Na vnějších prostranstvích zákaz platit zatím nebude. Po úterním jednání krizového štábu to řekl primátor Zdeněk Hřib (Piráti). Stejné nařízení již platí při vstupu do prostředků MHD. Magistrát zavede i prázdninový provoz MHD.

Opatření se bude týkat veřejných budov, služeben státní i městské policie, zdravotních a sociálních zařízení. „Jedná se ale také o supermarkety, nebo také nádraží. Prostě vnitřní prostory. Nebudeme to nařízení zatím rozšiřovat na ty vnější,“ řekl Hřib.

Lidé budou muset mít zakrytá ústa a nos rovněž na zastávkách MHD. Bude fungovat stejná zákazová zóna, která na nich platí v rámci zákazu kouření. O nařízení bude město obyvatele informovat mimo jiné rozhlasem v metru. U veřejných budov a obchodů Hřib předpokládá, že bude rozhodnutí oznámeno na tabulích a dveřích.

V MHD platí nařízení o zakrytí dýchacích cest od úterního rána. Podle primátora jej Pražané dodržují. Pražský magistrát také zavede prázdninový provoz MHD. Na lince B začne platit již ve středu, na lince A a C o víkendu a u tramvají v pondělí 23. března.

Jaký bude „nový normál“. Kdo budou vítězové a poražení pandemie?

Prymula: Pokud budou občané disciplinovaní, začnou počty nakažených koronavirem klesat asi za měsíc

Karanténa v Litovli a okolí: Opatření si ne všichni dobře načetli, hlásí hejtman

 

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!