Sázkaři vsadili na šampionát rekordní sumu | E15.cz

Rusko dokázalo přitáhnout peníze. Sázkaři vsadili na šampionát rekordní sumu

Vladan Gallistl

Právě skončené fotbalové mistrovství světa v Rusku přineslo řadu překvapení. Patřilo k nim vyřazení favorizovaných týmů. Také díky tomu se zisk sázkových kanceláří přehoupne přes 200 milionů korun. 

Fotbalovými mistry světa jsou sice Francouzi, ale ani tuzemské sázkové kanceláře si během fotbalového mistrovství světa nevedly špatně. Šampionát v Rusku se stal nejsázenější sportovní událostí v české historii.

„Přijali jsme sázky za 1,043 miliardy korun, takže z pohledu přijatých sázek to byla rekordní akce. Před čtyřmi roky v Brazílii (minulé MS, pozn. red.) to bylo 600 milionů korun,“ říká mluvčí skupiny Tipsport Václav Sochor. Vklady za 1,04 miliardy hlásí sázková kancelář Fortuna.

„Tím se mistrovství stalo nejsázenější sportovní událostí v dosavadní historii Fortuny,“ dodává mluvčí kanceláře Petr Šrain. Rekordní náběr sázek hlásí i Chance, a to 210 milionů korun.

Zmíněné tři sázkové kanceláře ovládají přes devadesát procent trhu. Celkem by se proto tržby všech sázkovek na českém trhu mohly pohybovat okolo 2,5 miliardy korun.

Kromě rekordních náběrů ale sázkové kanceláře jistě potěšil i řetězec překvapivých výsledků, jako byl kolaps německých obhájců titulu již ve skupině, vypadnutí Španělska s Ruskem v penaltovém rozstřelu a předčasný odjezd Brazílie.

Letošní mistrovství světa je proto celkově ziskovější než předchozí brazilský šampionát. Tipsport i Fortuna tak každá nakonec vyplatily sázkařům přes 900 milionů korun. Každá z kanceláří tak vydělala okolo sto milionů korun.

Největší žně představovaly pro sázkovky zápasy Brazíle proti Švýcarsku a Argentiny proti Islandu, které skončily remízou. Na výhru Brazílie v duelu proti Švýcarsku si hráči vsadili u Tipsportu 23,1 milionu korun. „Největší zklamání způsobila sázkařům porážka Německa od Koreje,“ doplňuje Šrain.

Naopak hráči vydělali na úspěších favoritů. „Sázkařům se nejvíce dařilo v zápasech Jižní Korea–Mexiko, Německo–Švédsko nebo Belgie–Tunisko,“ uvádí mluvčí Chance Markéta Světlíková. Dodává, že hráči vydělali i na finále, ve kterém favorizovaná Francie porazila Chorvatsko.

Nejvíce se během šampionátu sázelo na favority, tedy Brazílii, Španělsko, Německo, Francii, Anglii či Belgii. „Absolutně nejsázenější byl duel Írán–Španělsko, Tipsport přijal sázky za 47 milionů korun,“ uvádí Sochor. U Fortuny vsadili hráči nejvíce peněz, a to čtyřicet milionů korun, na zápas Brazílie se Švýcarskem. Ani finále tyto duely nepřekonalo.

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!