Sobotka: Další sankce vůči Rusku jeho chování k Ukrajině nezmění | E15.cz

Sobotka: Další sankce vůči Rusku jeho chování k Ukrajině nezmění

Sobotka: Další sankce vůči Rusku jeho chování k Ukrajině nezmění
premiér Bohuslav Sobotka
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Stupňování hospodářských sankcí vůči Rusku nebude mít vliv na změnu jeho politického chování k Ukrajině. Prohlásil to v sobotu předseda vlády a ČSSD Bohuslav Sobotka na zasedání ústředního výkonného výboru ČSSD. "Jsem přesvědčen o tom, že eskalace hospodářských sankcí není řešení. Nepochybně to zhorší hospodářskou situaci v Rusku, ale nebude to mít vliv na změnu politického chování Ruska vůči Ukrajině," řekl Sobotka za potlesku přítomných.

Zdůraznil také nutnost jednotného postupu EU vůči Rusku, stejně jako potřebu zabránit vzniku nové železné opony na východě Ukrajiny. EU i USA musí s Ruskem udržet politický dialog, poznamenal.

EU začala v pátek kvůli ukrajinské krizi a ruskému podílu na ní uplatňovat přísnější protiruské sankce. Sobotka se již dříve vyslovil pro odklad zavedení těchto sankcí v závislosti na tom, jak se bude dodržovat příměří na východní Ukrajině. Premiéra za jeho postoj k sankcím kritizovali představitelé opozičních TOP 09 a ODS, kteří kvůli tomu iniciovali mimo řádnou schůzi Sněmovny. Ta se uskutečnila ve středu, po dlouhé diskusi ale nebyla dokončena.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!