Studie zástavby žižkovského Nákladového nádraží se stále odkládá, prý není hotová | E15.cz

Studie zástavby žižkovského Nákladového nádraží se stále odkládá, prý není hotová

ČTK

Pražští radní dnes již podruhé odložili záměr vypracovat architektonicko-urbanistickou studii výstavby na Nákladovém nádraží Žižkov, řekla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). Materiál podle ní stále není dokončený. Zamýšlená studie by měla určit, co kde na území bude stát, a měla by řešit také využití památkově chráněné hlavní budovy. O výstavbě na nádraží se vedou několik let spory. Kdy se začne stavět, není jasné.

"Otázka by měla spíše znít, proč jej někdo chce předkládat, materiál totiž není hotový. Je v tom zainteresováno mnoho partnerů, kteří mají spoustu požadavků a je složité je shrnout do materiálu, jehož platnost by dokázala vydržet týden," řekla Kolínská.

Radní měli o studii jednat již na jednání minulý týden, ale stejně jako dnes rozhodnutí odložili. Finální dokument by podle Kolínské ale mohl být na jednání rady předložen do 14 dnů.

O zástavbě rozsáhlého území léta nevyužívaného nádraží se mluví několik let. Původně měla kromě kolejí zmizet také zmíněná budova, proti se ale postavili místní obyvatelé i někteří politici. Později byla prohlášena za kulturní památku, pro celé území nyní platí stavební uzávěra.

Central Group vybuduje na Žižkově novou čtvrť, nic většího ještě nikdy nepostavil

Studie by měla nastínit urbanistické a dopravní řešení území včetně veřejných prostranství. Například kudy povedou tramvajové tratě, nebo kde budou školy či parky. Zabývat by se měla i funkcionalistickou budovou a jejím využitím. Studie však nebude řešit celé území, jeho část na severozápadním okraji totiž vlastní Central Group a tam se již vydalo územní rozhodnutí a stavební uzávěra tam neplatí.

Radnice Prahy 3 v uplynulých týdnech schválila smlouvu s firmou Central Group. Smlouvu kritizovala opozice na Praze 3, která ji považuje pro radnici za nevýhodnou. Proti se postavila také Kolínská s tím, že území by mělo být řešeno jako celek.

Autor: ČTK
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!