Studie zástavby žižkovského Nákladového nádraží se stále odkládá, prý není hotová | E15.cz

Studie zástavby žižkovského Nákladového nádraží se stále odkládá, prý není hotová

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Pražští radní dnes již podruhé odložili záměr vypracovat architektonicko-urbanistickou studii výstavby na Nákladovém nádraží Žižkov, řekla náměstkyně primátorky Petra Kolínská (SZ/Trojkoalice). Materiál podle ní stále není dokončený. Zamýšlená studie by měla určit, co kde na území bude stát, a měla by řešit také využití památkově chráněné hlavní budovy. O výstavbě na nádraží se vedou několik let spory. Kdy se začne stavět, není jasné.

"Otázka by měla spíše znít, proč jej někdo chce předkládat, materiál totiž není hotový. Je v tom zainteresováno mnoho partnerů, kteří mají spoustu požadavků a je složité je shrnout do materiálu, jehož platnost by dokázala vydržet týden," řekla Kolínská.

Radní měli o studii jednat již na jednání minulý týden, ale stejně jako dnes rozhodnutí odložili. Finální dokument by podle Kolínské ale mohl být na jednání rady předložen do 14 dnů.

O zástavbě rozsáhlého území léta nevyužívaného nádraží se mluví několik let. Původně měla kromě kolejí zmizet také zmíněná budova, proti se ale postavili místní obyvatelé i někteří politici. Později byla prohlášena za kulturní památku, pro celé území nyní platí stavební uzávěra.

Studie by měla nastínit urbanistické a dopravní řešení území včetně veřejných prostranství. Například kudy povedou tramvajové tratě, nebo kde budou školy či parky. Zabývat by se měla i funkcionalistickou budovou a jejím využitím. Studie však nebude řešit celé území, jeho část na severozápadním okraji totiž vlastní Central Group a tam se již vydalo územní rozhodnutí a stavební uzávěra tam neplatí.

Radnice Prahy 3 v uplynulých týdnech schválila smlouvu s firmou Central Group. Smlouvu kritizovala opozice na Praze 3, která ji považuje pro radnici za nevýhodnou. Proti se postavila také Kolínská s tím, že území by mělo být řešeno jako celek.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video