Transparenty proti Babišovi i řetězy ze svíček. Připomeňte si momenty letošních oslav 17. listopadu | E15.cz

Transparenty proti Babišovi i řetězy ze svíček. Připomeňte si momenty letošních oslav 17. listopadu

pab
mst
duk

Oslavy 17. listopadu v Praze letos poznamenaly protesty proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO). Ve večerních hodinách se situace uklidnila, lidé zapalovali svíčky a fotili se se známými osbnostmi. Připomeňte si momenty sobotních oslav, které zachytili redaktoři deníku E15.

V ranních hodinách vyhodili lidé kytici, kterou už v noci položil premiér Babiš k památníku na Národní třídě. V koši skončily také květiny od šéfa SPD Tomia Okamury a prezidenta Miloše Zemana. Odpoledne se tisíce protestujících proti Babišovi a Zemanovi vydaly z Hradčanského náměstí na Staroměstské náměstí. Vidět byly české vlajky i vlajky EU, další nesli transparenty, například s nápisem "Odstup, satane", skandovali "Demisi, demisi!".

Kromě protestů proběhly oslavy také v duchu připomínání událostí 17. listopadu 1989, kdy lidé v čele se studenty dali najevo, že se přestávají bát komunistického režimu. Na Václavském náměstí sledovali účastníci akci Koncert pro budoucnost, které se podle organizátorů zúčastnilo dvakrát více osob než loni. 

Lidé si v sobotu také připomněli události roku 1939 spojené s uzavřením českých vysokých škol a smrtí studenta Jana Opletala na každoročním pietním aktu u Hlávkovy koleje. Výročí událostí z roku 1939 o padesát let později stálo na začátku sametové revoluce.

Tisíce lidí vyšly do ulic proti Zemanovi s Babišem. Nesly transparenty Odstup, satane
Babiš položil květiny na Národní už v noci. Kvůli odjezdu za synem
 

 

 

 

Autor: pab, mst, duk
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!