Muslim - Turecko dál ostře kritizuje rozhodnutí soudu | e15.cz

Turci dál šijí do Česka kvůli propuštění Kurda. Praví muži založili Slovensko, řekl Erdoganův muž

fry

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
0

Hlavní poradce tureckého prezidenta Erdogana Yigit Bulut v televizním rozhovoru odsoudil českou justici kvůli jejímu postupu případu kurdského politika Sáliha Muslima. Soud rozhodl o tom, že Kurda podezřelého z terorismu nepošle do vazby. Česko již včera obdrželo od Turecka diplomatickou nótu s kritikou o rozhodhnutí soudu.  "Neexistuje žádná podobná země, jako je Česko," řekl Bulut v rozhovoru o případu propuštění Sáliha Muslima. "Všichni opravdoví muži odešli a založili Slovensko," doplnil na adresu České republiky.

Muslim do loňského roku působil ve vedení syrské kurdské Strany demokratické unie (PYD). Zatykač na jeho osobu, který loni v květu vydal turecký Nejvyšší soud, se má týkat několika trestných činů. Konkrétně rozvracení jednoty a integrity státu, vraždy, poškozování cizího majetku a přepravování nebezpečných materiálů.

Turci Muslima spojují s bombovým útokem v Ankaře z března 2017, který podle nich zosnovala výkonná rada Kurdské strany pracujících. Dřívější zatykač z prosince 2016 pak Muslima spojil s jiným bombovým útokem, při němž zemřelo 29 lidí a dalších 87 bylo zraněno.

Autor: fry

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery