Tvrdík končí v představenstvu Empresy, její spolupráce s CEFC ale údajně stále trvá | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Tvrdík končí v představenstvu Empresy, její spolupráce s CEFC ale údajně stále trvá

Karel Pučelík

Karel Pučelík

Podle informací serveru Hlídací pes čínská společnost CEFC ukončila spolupráci s vydavatelstvím Empresa Media a agenturou Médea. Šéf evropského zastoupení CEFC Jaroslav Tvrdík to ale popírá.

Dle informací serveru Hlídacípes.org se čínská CEFC stáhla z vydavatelství Empresa Media a agentury Médea. Jaroslav Tvrdík z CEFC skončil ve statutárních orgánech obou firem, ukončení spolupráce mezi subjekty nicméně odmítá.

„CEFC neuplatnilo put opci na akcie zmíněných firem a nedisponujeme informací, že by svoji call opci uplatnil pan Soukup,“ odpověděl Tvrdík na otázku E15.

CEFC je krok od převzetí fotbalového Edenu. Podívejte se, jak stavba stadionu probíhala

"Podle všeho je ale odchod CEFC z obou společností nyní v procesu; naplňuje se smluvní klauzule, jež oběma stranám dávala možnost do konce března 2017 zažádat o získání akcií zpět, respektive stažení investice," uvádí Hlídacípes.org.

CEFC do společnosti Empresa Media majetkově vstoupila v září 2015, kdy zároveň ohlásila akvizice v řadě tuzemských firem. Smlouvy byly podepsány v Šanghaji v rámci návštěvy prezidenta Miloše Zemana v Číně. CEFC získala v obou společnostech minoritní podíl. Loni v červenci se pak stal Tvrdík místopředsedou představenstva Empresa Media, aby prezentoval minoritního vlastníka.

CEFC se stahuje ze Soukupova vydavatelství a agentury

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!