V Praze se srazil osobní vlak s rychlíkem. Několik vagónů vykolejilo, nikdo se nezranil | E15.cz

V Praze se srazil osobní vlak s rychlíkem. Několik vagónů vykolejilo, nikdo se nezranil

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

V Praze-Běchovicích se v pátek v podvečer srazil osobní vlak s rychlíkem. Několik vagonů je vykolejených. Při srážce se podle informací záchranářů nikdo nezranil. Provoz na trati, která je součástí koridoru mezi Prahou a Ostravou, je zastaven.

Podle mluvčí Správy železnic Radky Pistoriusové jel jeden z vlaků pro cestující z pendolina, které odpoledne na stejném místě srazilo člověka. Odhadovaná škoda je asi 5,5 milionu korun.

„V naší péči jsou nyní tři osoby, které nejsou zraněny, ale projevila se u nich akutní stresová reakce,“ uvedla mluvčí pražských záchranářů Jana Poštová.

Mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal sdělil, že rychlík jedoucí do Žďáru nad Sázavou se srazil s takzvaným posunovým dílem osobního vlaku, tedy se soupravou bez cestujících. Právě tento osobní vlak vykolejil.

V době srážky byla v místě kvůli jiné nehodě průjezdná jen jedna ze tří kolejí. Pendolino tam odpoledne srazilo člověka, který na místě zemřel. Hasiči z tohoto vlaku museli evakuovat asi 150 cestujících. Vlak, který pro ně jel, narazil do čekajícího rychlíku. V něm bylo podle Pistoriusové kolem 200 cestujících, v náhradním vlaku pouze posádka.

Pro lidi ze všech havarovaných souprav by zřízen evakuační prostor u nádraží. „Cestující do něj odcházejí podél železničního svršku,“ uvedli hasiči. O cestující se postaral Český červený kříž.

Vlaky nyní jezdí odklonem přes pražské Vysočany a Lysou nad Labem. Obnovení dopravy přes Běchovice lze očekávat v řádu hodin.

Cestující, jejichž spoje nemohou kvůli nehodě vyjet, mohou využít MHD. Jízdenky ČD jim budou uznány na lince metra B mezi Náměstím Republiky a Černým Mostem, na lince metra C mezi Hlavním nádražím a Florencí a lince autobusu 250 mezi Černým Mostem a Běchovicemi. Jízdenky platí i na lince 109 mezi Dolními Počernicemi a Palmovkou a linkách 8 a 25 mezi Palmovkou a Nádražím Libeň. Na twitteru to uvedla Pražská integrovaná doprava (PID).

V době srážky byla v místě kvůli jiné nehodě průjezdná jen jedna ze tří kolejí. Pendolino tam odpoledne srazilo člověka, který na místě zemřel. Hasiči z tohoto vlaku museli evakuovat asi 150 cestujících.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video