Vojenští policisté vymění označení vozů, oblečení bude lépe vidět | E15.cz

Vojenští policisté vymění označení vozů, oblečení bude lépe vidět

Vojenští policisté vymění označení vozů, oblečení bude lépe vidět
Armádní policisté
• 
ZDROJ: ČTK

ČTK

Vojenští policisté změní symboliku na svých vozech, přestanou také nosit rukávové návleky s označením příslušnosti k Vojenské policii. Nově by také měli dostávat dobře viditelné oblečení. Počítá s tím změna vyhlášky, kterou ministerstvo obrany připravilo.

„Cílem navrhované vyhlášky je zejména provedení změn a doplnění některých ustanovení, která nevyhovují potřebám výkonu služby vojenských policistů,“ sdělila mluvčí vojenské policie Lenka Haberová.

Nově tak budou vojenští policisté nosit na uniformě rukávový znak, který nahradí dosud používaný rukávový návlek. Ten se totiž podle vedení policie často zachytil třeba při vystupování policisty z vozu za rám dveří nebo se o něj zachytil popruh zbraně.

„Významným důvodem novely vyhlášky je doplnění ustanovení o používání oděvů s vysokou viditelností, které by mělo vést ke zvýšení bezpečnosti vojenských policistů při výkonu dopravní a pořádkové služby,“ uvedla Haberová. Vojenští policisté dostanou nové vesty, ale k dispozici budou mít i dobře viditelné bundy.

Vojenská policie přijme kvůli bezpečnosti nové vojáky

Nová právní úprava také navrhuje způsob prokazování vojenských policistů v civilním oblečení. Dosavadní vyhláška na to nepamatovala. Nově by se v takovém případě měli vojenští policisté prokazovat páskou nad levým nadloktím s nápisem Vojenská policie.

Jednou z nejviditelnějších změn by mělo být nové označení služebních vozidel. Na nich jsou v současné době jako znak Vojenské policie vyobrazeny zkřížené meče. Postupně je ale má nahradit nová symbolika, kterou Vojenská policie přijala před několika lety. Je jím symbol hořícího granátu, který používali vojenští policisté již v řadách československých legií.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!