Za dárky doplaťte 706 tisíc, vyzýva Nečasovou finanční úřad | E15.cz

Za dárky doplaťte 706 tisíc, vyzýva Nečasovou finanční úřad

Jana Nečasová
Jana Nečasová
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Finanční úřad vyměřil bývalé šéfce premiérova kabinetu Janě Nečasové, dříve Nagyové, dodatečnou daň téměř 706 tisíc korun. Jde o daň z dárků, kterou Nečasová podle policie nezaplatila a čelí kvůli tomu od března stíhání za krácení daně. Cenu dárků policie vyčíslila na 9,68 milionu korun. Napsal to dnes server Neovlivní.cz.

Manželka někdejšího premiéra Petra Nečase dostávala podle policie v letech 2012 a 2013 šperky, oblečení a kabelky od byznysmenů či právníků. Nejdražší byl perlový náhrdelník Cartier za více než milion korun, píše server.

Státní zástupce Pavel Komár informaci o platebním výměru nepopřel, stejně jako hlavní obhájce Nečasové Eduard Bruna. Oba nicméně odmítli říct detaily. „Částku neznám a nevím ani, jestli už byla zaplacena,“ uvedl Bruna.

Policie podle médií identifikovala 12 jmen dárců, mezi kterými jsou ředitel ČEZ Daniel Beneš, miliardář Daniel Křetínský, exministr Tomáš Chalupa, předseda představenstva elektrické přenosové soustavy ČEPS Vladimír Tošovský, lobbista Vladimír Johanes či někdejší ředitel pražského dopravního podniku Martin Horák.

O korupci není dost důkazů

Mnozí ale popírají, že by Nečasové luxusní dárky, většinou značkové kabelky a šperky, kupovali. Policie předpokládala, že šlo o úplatky, které měly vlivným lidem zajistit udržení pozic ve státních či městských firmách nebo přístup k tehdejšímu premiérovi Nečasovi, který se později s Nagyovou oženil. Žalobci chtěli Nečasovou kvůli darům původně obvinit z korupce, neměli ale pro to dostatek důkazů. Za krácení daně Nečasové hrozí až osm let vězení.

V květnu soud Nečasovou nepravomocně zprostil obvinění ze zneužití Vojenského zpravodajství ke sledování tehdejší Nečasovy manželky Radky a dvojice zaměstnanců z Úřadu vlády. Spolu se svým manželem je Nečasová dále obviněna z podílu na uplácení tehdejších poslanců ODS Marka Šnajdra, Ivana Fuksy a Petra Tluchoře. Figuruje i v kauze údajného úniku informací z Bezpečnostní informační služby.

Šašek provokuje: Mynář, Nagyová a dvojí metr

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video