Zeman nebere telefony, odpočívá s knihou | E15.cz

Zeman nebere telefony, odpočívá s knihou

Miloš Zeman má byt v bývalé tvrzi v Novém Veselí u Žďáru nad Sázavou.  Jeho manželka s dcerou žijí v Praze.
Miloš Zeman má byt v bývalé tvrzi v Novém Veselí u Žďáru nad Sázavou. Jeho manželka s dcerou žijí v Praze.
• 
ZDROJ: ctk

ČTK, nos

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Zvolený prezident Miloš Zeman odpočívá na své chalupě v Novém Veselí na Žďársku. Podle jeho místního přítele Miroslava Zity je velmi unavený a chce až do čtvrtka, kdy odjede zpět do Prahy, pouze relaxovat s knihou. Během dnešního dne se za Zemanem stavil pouze jeden muž ze sousedství, jenž mu donesl nápoje.

„Seděl jsem s Milošem v neděli, když přijel, asi dvě hodiny, byl velmi unavený, během kampaně shodil minimálně pět kilogramů. Chtěl jsem ho pozvat na oběd, ale odmítl. Chce až do čtvrtka jenom odpočívat. Říkal, ať za ním nikdo nechodí, a že ani nebude brát telefony,“ řekl Zita. Podle něj se Zeman zatím nechystá ani setkání s místními voliči v Novém Veselí a nenavštíví zřejmě ani středeční jednání tamního zastupitelstva.

V okolí novoveselské tvrze, v jejíž části obývá Zeman dvě místnosti, hlídkují členové ochranky. Občas projdou někteří ze sousedů. Dnes dopoledne se snažil zvoleného prezidenta navštívit jeho známý Josef Dušek. „Chtěl jsem ho pozdravit a případně si s ním zahrát šachy, ale na zvonění nereagoval, asi spí,“ řekl Dušek. Nevyloučil, že si nějakou šachovou partii rozdá se Zemanem už jako s prezidentem ve funkci. „On sem určitě bude jezdit i jako prezident, on na nás nezapomene,“ věří Dušek.

Na Zemanovy návštěvy se těší i jeho sousedka Věra Popková. Bude jí ale smutno, že už svého souseda neuvidí denně na procházkách. Zemanovi před volbami slíbila, že mu bude držet všech deset prstů, ale zároveň měla strach, že když bude zvolen, už nebude na chalupu jezdit. „Ale budu, řekl mi a včera, když přijel, a šla jsem mu poblahopřát, mi to připomněl,“ řekla Popková novinářům.

Policisté zatím nedopadli pachatele, který ze soboty na neděli sprejem nastříkal na plot v sousedství rudou hvězdu, zamračeného smajlíka a římskou číslici šest. „Zahájili jsme úkony řízení kvůli poškození cizí věci. V případě dopadení hrozí pachateli trest odnětí svobody až na jeden rok,“ řekl policejní mluvčí Martin Dušek.

Autor: ČTK, nos

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video