Zeman se za své vulgarity omlouvat nebude | E15.cz

Zeman se za své vulgarity omlouvat nebude

Prezident Zeman při oslavách 28. října
Prezident Zeman při oslavách 28. října
• 
ZDROJ: ctk

ČTK

Není důvod, aby se prezident Miloš Zeman omlouval za své vulgární výroky, které zazněly v nedělních Hovorech z Lán. Sdělil to hradní mluvčí Jiří Ovčáček, podle něhož prezident svými sprostými slovy otevřel diskusi na klíčové téma. Zeman v nedělním rozhovoru použil vulgarismy opakovaně, za což sklidil kritiku politiků, médií i veřejnosti.

Podle Ovčáčka měla vulgární vyjádření hlavy státu svůj kontext a svou příčinu, za kterou označil údajné citace z textů ruské kapely Pussy Riot a také citaci protikandidáta z prezidentské volby Karla Schwarzenberga (TOP 09). Použití dalších sprostých slov dnes ale Ovčáček nevysvětlil, ostatní politici ale prezidentovo vyjadřování zkritizovali. Pobuřující slova mohou mohout být také snahou odvést pozornost, tvrdí politologové.

Prolomit tabu a otevřít diskusi

„Důležité je, že pan prezident tím otevřel klíčové téma, zda-li je vůbec přípustné takové výrazivo v politice využívat. V minulosti to bylo blahosklonně přehlíženo, dokonce kvitováno, bylo to označováno za noblesní. To si myslím, že není správné,“ uvedl také hradní mluvčí.

Do kontrolních orgánů mediálních institucí již dorazilo množství stížností na prezidentovo vystoupení. Ovčáček dnes poznamenal, že Hrad dostává i ohlasy na podporu prezidenta. Ten se podle něj také těší, že příští týden při návštěvě Moravskoslezského kraje bude moci s občany diskutovat přímo, a nikoliv prostřednictvím médií.

Autor: ČTK

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.