Žena v nočním klubu v Plzni napadla několik lidí kyselinou

Žena v Plzni zaútočila žíravinou

Žena v Plzni zaútočila žíravinou Zdroj: Romana Vébrová

Žena v Plzni zaútočila žíravinou
Útok žíravinou v centru Plzně
Útok žíravinou v centru Plzně
Útok žíravinou v centru Plzně
5
Fotogalerie

V erotickém klubu v Plzni dnes dopoledne zaútočila žena na několik lidí chemikálií, pravděpodobně šlo o kyselinu. Při incidentu bylo zraněno celkem pět lidí, včetně ženy podezřelé z útoku, kterou policie zadržela. Vážná zranění chemikálií utrpěli osmadvacetiletý a devětatřicetiletý muž a asi čtyřicetiletá žena. Muže převezli záchranáři na urgentní příjem plzeňské fakultní nemocnice, ženu přepravil vrtulník do pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady na Kliniku popáleninové medicíny. Řekli to policejní mluvčí Pavla Burešová a mluvčí Zdravotnické záchranné služby Martin Brejcha. Policie zdůraznila, že událost není teroristickým útokem.

Policejní mluvčí uvedla, že byla zadržena šestačtyřicetiletá žena, která je podezřelá z toho, že proti třem lidem použila "zatím přesně nezjištěnou chemickou látku, pravděpodobně kyselinu".

Oba vážně zranění muži jsou hospitalizovaní v Plzni, jejich stav je podle mluvčí fakultní nemocnice Gabriely Levorové stabilizovaný. Mluvčí pražské vinohradské nemocnice Hana Vránová řekla, že žena byla poleptána kyselinou, její zranění není rozsáhlé a je ve stabilizovaném stavu.

Událost se stala na Americké třídě v centru města. Zraněných nakonec záchranáři ošetřili celkem pět. Kromě tří lidí zasažených chemikálií i další dva lidi. "Na místě další dvě osoby - útočnice sama lehce zraněná kyselinou. Pak ještě muž s úrazem hlavy bez zasažení kyselinou," uvedl Robin Šín ze záchranné služby. Brejcha doplnil, že oba tito lehce zranění jsou v péči chirurgů fakultní nemocnice.

Chemikálií byla podle prvotních neoficiálních informací asi kyselina sírová. Lidé na místě události tvrdili, že po předchozím konfliktu zřejmě útočila prostitutka. Zasahovalo několik posádek záchranářů, policie a hasičů. Řídící důstojník krajských hasičů Pavel Musil řekl, že hasiči pomáhali s první pomocí a po ukončení policejního vyšetřování prostor dekontaminují.

Není to poprvé, co se v Plzni odehrál útok kyselinou. V listopadu 2013 napadl taxikář svou bývalou přítelkyni. Podle rozsudku neunesl dřívější rozchod. Na ženu si počkal před bytem, když nasedla do auta, otevřel dveře a vylil na ni kyselinu sírovou. Sám si přitom maskoval obličej. Soudy mu vyměřily 23 let vězení. Napadená útok přežila, má ale těžké doživotní následky.