Česká spořitelna spouští multibankingové platební tlačítko Platba z účtu | E15.cz

Česká spořitelna spouští multibankingové platební tlačítko Platba z účtu

Kamila Ondráčková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Platba z účtu je prvním multibankingovým platebním tlačítkem v tuzemsku, umožňuje klientům platit u internetových obchodníků bez použití karty přímo z jejich internetových bankovnictví, bez ohledu na to, u které banky mají zřízen účet. 

Platbu z účtu mohou nyní využívat klienti České spořitelny, Air Bank, ČSOB, Raiffeisenbank a Moneta Money Bank. Do konce roku plánuje Spořitelna k Platbě z účtu připojit další banky.

Novou službu již začali využívat pilotní internetoví obchodníci, zároveň je dostupná v rámci platební brány Global Payments. Platba z účtu je prvním využitím možnosti tzv. nepřímého platebního příkazu (PIS), který je součástí směrnice PSD2. Ta finančním institucím v Evropské unii nařizuje otevřít se třetím stranám v rámci tzv. otevřeného bankovnictví.

Platba přes platební tlačítko je platba, kdy klient na internetu neplatí za zboží a služby svou platební kartou, ale kliknutím na platební tlačítko platí přímo ze svého internetového bankovnictví, kde dojde s každou platbou k automatickému vygenerování platebního příkazu.

 

Autor: Kamila Ondráčková

Mzdová kalkulačka