Pandemické akcie, nebo bitcoin? - názor tradera | E15.cz

Akcie, měny & názory Davida Velvéthyho: Pandemické akcie, nebo bitcoin?

David Velvéthy

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Během pandemie koronaviru jsme se ocitli v nové éře fungování ekonomik. Nová situace nejenže urychlila konec některých méně výkonných společností, ale zároveň pomohla ke vzniku fenoménu takzvaných pandemických akcií. Tedy firem, které díky svému dosavadnímu úspěšnému fungování a dobré technologické i procesní připravenosti zažily zvýšenou poptávku a dokázaly na ni pružně zareagovat.

Typickými příklady jsou americký Amazon, Netflix nebo Zoom. Pandemické akcie mají jedno společné – díky dobrému byznys modelu, ideálnímu technologickému zázemí, schopnosti škálovat a dostatečnému zájmu ze strany investorů i uživatelů zažily v pandemii takzvanou křivku ve tvaru V, kdy se po prudkém pádu vrátily rychle zpátky, a navíc dál rostly.

Pandemické akcie se s ohledem na své výše zmíněné vlastnosti dají efektivně srovnat s bitcoinem. Ten je unikátním konceptem postaveným na velmi praktické, nákladově efektivní a škálovatelné technologii, kterou je blockchain. Bitcoin je unikátní svou schopností přemístit pomocí specificky navržené technologie hodnotu z jednoho majitele na druhého a během pandemické doby prokázal, že patří k nástrojům, které mohou sloužit k zajištění proti inflaci, k udržení hodnoty, a to naprosto digitálně a pandemickým restrikcím navzdory.

Akcie je rozumné vybírat podle hospodářských výsledků firmy, podle jmen, které za ní stojí, podle brandu, který kolem sebe vytvářejí, a podle zákaznické spokojenosti a zkušenosti. Jestliže by ale šlo o výběr z alternativních instrumentů, ideální je právě bitcoin, který je obchodovatelný mimo jiné i na burze CME. A právě tento titul během pandemie zažil zajímavé nákupy do portfolií finančních institucí. To potvrzuje, že v podobných případech investoři hledají pro svá aktiva nejen bezpečný přístav v podobě zlata, ale zároveň mají tendenci investovat právě do bitcoinu, jakožto digitálního zlata.

 

 

Kryptoměny

NFT Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery