Expert: Bitcoin může v létě stát i 100 tisíc dolarů. Po pádu z maxim se může vzpamatovávat roky | E15.cz

Expert: Bitcoin může v létě stát i 100 tisíc dolarů. Po pádu z maxim se může vzpamatovávat roky

Kryptoměny nemají stanovenou hodnotu a řídí se nabídkou a poptávkou
Kryptoměny nemají stanovenou hodnotu a řídí se nabídkou a poptávkou
• 
ZDROJ: www.maxpixel.net

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vstoupit do diskuze
1

Růstová fáze, v které je nyní bitcoin, se ještě může udržet a cena této nejznámější kryptoměny by se mohla zvýšit o dalších 400 procent. Dostala by se tak zhruba na 300 tísíc dolarů (6,5 milionu korun). Myslí si to spoluzakladatel a bývalý šéf kryptoměnové burzy BTCC Bobby Lee, který ale vychází čistě z grafů technické analýzy. Pokud by se jeho předpoklad naplnil, existuje riziko, že bitcoin z maxima prudce klesne a vzpamatovat se nemusí i několik let.

„Cyklus býčího trhu u bitcoinu přichází každé čtyři roky a ten současný je obrovský,“ upozorňuje Lee, který teď vede firmu zajišťující kryptoměnové platby Ballet. „Já si myslím, že letos v létě se opravdu může dostat i nad 100 tisíc dolarů,“ cituje ho server CNBC.

Souslovím býčí trh se označuje období, kdy ceny vybraného aktiva, ať už jsou to akcie, dluhopisy, zlato či kryptoměny, vytrvale rostou. Růst střídá jen mělký pokles, po kterém se ceny zvýší ještě více. Opakem je medvědí trh, tedy vytrvalý pokles cen.

Dva silné cykly býčího trendu se v případě bitcoinu objevily v posledních osmi letech, řekl Lee v pořadu televize CNBC Squawk Box Asia. Ten poslední byl v roce 2017, kdy se cena bitcoinu dostala téměř na 20 tisíc dolarů ze zhruba 1000 dolarů, kde byla v průběhu roku.

Do začátku letošního roku bitcoin vstoupil růstem na 30 tisíc dolarů, což bylo jeho dosavadní maximum. S několika výkyvy se v polovině března vyšplhal až nad 60 tisíc dolarů a v současné době se pohybuje kolem 57 tisíc dolarů. Lee však zdůraznil, že si není jist, zda se může cena z úrovní začátku letošního roku zdesetinásobit a vystoupit na 300 tisíc dolarů, jak předpokládá na základě dosavadního vývoje.

„Může jít dolů docela výrazně, a právě v té chvíli ta bublina splaskne,“ upozorňuje Lee. „V odvětví kryptoměn tomu říkáme 'bitcoinová zima' a trvat to může dva nebo tři roky,“ dodal. Investoři by podle něj měli počítat s tím, že cena bitcoinu může z historického maxima spadnout až o 80 nebo 90 procent. „Bitcoin výrazně kolísá, ale ten přínos podle mého názoru rizika vyváží,“ dodal.

Zájem o bitcoin a další kryptoměny se zvyšuje i v České republice, kde se v únoru prodaly kryptoměny zhruba za 900 milionů korun, uvádí největší tuzemský obchodník s kryptoměnami Bitstock.

O kryptoměny se ale čím dál více zajímají úřady v mnoha zemích. Obávají se, že kryptoměny často slouží jako platební nástroj v podsvětí a protože jsou anonymní, obtížněji se pak odhaluje trestná činnost. Americká ministryně financí Janet Yellenová i prezidentka Evropské centrální banky (ECB) Christine Lagardeová chtějí, aby obchod s digitálními měnami právě z těchto důvodů podléhal přísné regulaci.

Autor: ČTK, vku

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving, Dogecoin

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.