Facebook sbírá podporu pro vlastní kryptoměnu | E15.cz

Facebook sbírá podporu pro vlastní kryptoměnu, na svou stranu už získal Visu i Uber

Martin Štorkán

Připravovaná kryptoměna z dílny sociální sítě Facebook postupně získává podporu firem. Podle informací listu Wall Street Journal se technologický gigant dohodl už s více než desítkou společností, které digitální měnu s pracovním názvem GlobalCoin podpoří. Každá z nich do projektu investuje zhruba 10 milionů dolarů a stane se díky tomu členem řídícího konsorcia.

Podle odborníka na kryptoměny Gerricka Hilemana bude spuštění GlobalCoinu jednou z nejdůležitějších událostí v historii digitálních měn.

Hlavní myšlenkou digitální měny, kterou chce Facebook příští týden představit a do oběhu poslat příští rok, je vytvoření bezpečného a dostupného způsobu plateb bez ohledu na to, zda jsou uživatelé majiteli kreditní karty. To by podle expertů pomohlo hlavně maloobchodníkům, kteří by se o zisky nemuseli dělit s poskytovateli kreditních karet.

Spuštění nové kryptoměny oznámila firma loni v prosinci. Uvedla, že situaci okolo digitálních měn sleduje od konce roku 2017 a očekává, že GlobalCoin bude stabilní měna, která bude fungovat v rámci infrastruktury pro zasílání zpráv, kterou má společnost k dispozici.

GlobalCoin není první zkušenost sociální sítě s digitálními měnami. V minulosti už představila měnu Facebook Credits. Ta umožňovala uživatelům nákupy v aplikacích a hrách v rámci sociální sítě. Kvůli neúspěchu a nedostatečnému ohlasu ale Facebook nakonec projekt ukončil.

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!