Chainlink vzrostl za 7 dní o polovinu, jiné kryptoměny stagnují | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Krypto-graf týdne: Za týden padesát procent v plusu. Pořadí nejcennějších mincí doznává změn

Krypto-graf týdne: Za týden padesát procent v plusu. Pořadí nejcennějších mincí doznává změn
Kurz Chainlinku začíná připomínat spekulativní bublinu
• 
ZDROJ: profimedia/e15
Jan Vávra

Jan Vávra

Nejvýraznější kryptoměnou se během uplynulých dnů a týdnů stal Chainlink. Zatímco jiné přední virtuální mince stagnují či na hodnotě mírně ztrácí, projekt Sergeje Nazarova a Steva Ellise nepřestává růst.

Chainlink si během uplynulých sedmi dnů připsal téměř padesát procent, zatímco dominantní bitcoin a druhý nejrozšířenější ether mírně ztratily. Kryptoprojekt se navíc součtem hodnoty svých virtuálních mincí v oběhu zařadil na osmé místo pořadí virtuálních měn.

S valuací ve výši necelých tří miliard dolarů přeskočil dokonce i v Česku poměrně známý litecoin, kterým lze platit v kavárně Paralelní Polis či v internetovém obchodě Alza. V meziměsíčním srovnání dosahuje zhodnocení Chainlinku dokonce 110 procent.

Česká investiční skupina vydělala stovky procent na začínajícím kryptoprojektu

Příčinou je mimo jiné nedávno uzavřené partnerství se službou Nexo, která slouží jako zprostředkovatel půjček virtuálních mincí a vykazuje téměř milion uživatelů. Jedním z využití Chainlinku je, že jeho blockchain slouží de facto jako databáze pro potřeby nejrůznějších finančních služeb a derivátů.

Situace kolem kryptoměny místy připomíná spekulativní mánii. Podle spoluzakladatele kryptoměnové burzy Gemini Camerona Winklevosse na ní objemy obchodů s Chainlinkem překonávají už i ether. Příčinou může být i zmíněná neduživost zbytku trhu, kdy ty nejhodnotnější digitální mince prodělávají období mimořádně nízkých výkyvů.

V případě takzvaných altcoinů, tedy kryptoměn jiných než bitcoin, ale obecně platí, že ačkoliv dokážou růst výrazně rychleji než nejhodnotnější digitální měna, to samé platí i v případě období poklesu.

Aktuální kurz Chainlinku:

INVESTIČNÍ PORADNA: Proč nebrat zlato jako jistotu
Michal Stupavský: Docházejí možnosti, do čeho se vyplatí investovat. Přesto lze ještě nějaké najít

 

Kryptoměny

Bitcoin Ethereum Ripple Litecoin Bitcoin cash

Bitcoin je dnes téměř synonymem pro pohádkové zbohatnutí, díky čemuž o kryptoměnách slyšel už snad každý. Kdo chce ale do kryptoměn vložit peníze, měl by si napřed zodpovědět řadu praktických otázek. Do jakých „mincí“ investovat a proč kryptoměnám (ne)věřit? Vyplatí se je těžit, na jaké burze obchodovat a kde bitcoiny či jiné digitální valuty uchovávat? A jakou budoucnost lze vůbec kryptoměnám předpovídat?

Kurz bitcoinu, Kurzy dalších kryptoměn, Kryptoměny a daně, Blockchain, Jak těžit bitcoiny, Jak koupit a prodat bitcoin, Poradna, Halving

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!