Fotoreportáž: Hostil komunisty i amerického prezidenta. Prohlédněte si interiéry Kongresového centra | E15.cz

Fotoreportáž: Hostil komunisty i amerického prezidenta. Prohlédněte si interiéry Kongresového centra

Petra Jansová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Deset tisíc metrů čtverečních komerčních a necelých osm tisíc metrů čtverečních výstavních ploch. Díky tomu Kongresové centrum Praha zvládá přivítat na 270 tisíc návštěvníků ročně. Zastavěnou plochou zabírá zhruba stejný prostor jako Václavské náměstí. Objekt, který nad metropolí ční už od začátku osmdesátých let a postavili ho kvůli sjezdům KSČ, se otevře v rámci každoroční akce Open House Praha. Prohlédněte si v reportáži běžně nepřístupné interiéry.

Pakul nebo Lidojem. Dnešnímu Kongresovému paláci se  době jeho vzniku přezdívalo různě. Dobový tisk ho považoval za symbol socialistického umu a na první den otevřených dveří se čekaly hodinové fronty. 

Svoji roli sehrála budova i během listopodavých událostí v roce 1989, konala se tam jednání o složení první polistopadové vlády. Jako příspěvková organizace se objekt stal v roce 1992 majetkem Prahy. V roce 2014 odkoupil 55 procent český stát. 

Kongresový palác přitáhne ročně zhruba 270 tisíc návštěvníků. V souvislosti s koronakrizí ale vedení zaznamenalo více než 70procentní propad obsazenosti.

Běžně nepřístupné interiéry se otevřou během festivalu Open House o víkendu 5. a 6. září. 

 

 

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video