Honzovy letenky: Nejzajímavější poměr kvality a ceny nabízí Španělsko | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak vydělat v těžkých časech

Více k tématu

Kam vyrazí cestovatelé? "Honza": Nejzajímavější poměr kvality a ceny nabízí Španělsko

Jiří Liebreich

Jiří Liebreich

Pandemie koronaviru zkazila řadě výletníků plány. Bezpečnostní omezení ale postupně odpadají a dopravci spoj po spoji obnovují. Naskýtá se tak mnoho příležitostí i díky levným jízdenkám či letenkám, obvykle přelidněné turistické cíle obývá jen zlomek turistů. Tak proč nevyrazit do světa? Deník E15 proto oslovil zajímavé české osobnosti, které spojuje láska k cestování a objevování. Která místa doporučují a kam se chystají vydat? V prvním díle odpovídá Jan Pavelka, náruživý cestovatel a provozovatel webu Honzovy letenky, který upozorňuje na aktuální cenové akce leteckých dopravců.

Do které země se dnes vyplatí cestovat a proč právě tam?

Vzhledem k uvolnění cestovních pravidel těsně před letní sezónou jsou aktuálně v nabídce letenky přes léto do destinací, jako je Řecko, Itálie, Kypr, Malta nebo Španělsko za mnohem nižší ceny, někdy i třetinové oproti minulým rokům. Z těchto destinací mám nejoblíbenější Španělsko, které vždy nabízí nejzajímavější poměr kvality a ceny.

Jaká zajímavá místa stojí za návštěvu?

Těch je spousta - Katalánsko, Baleáry, Kanáry, zajímavá je celá Andalusie s dechberoucí architekturou v Seville, ale i méně známé destinace jako je třeba Alicante a Costa Blanca, které jsou mi nejblíže hlavně díky přímé lince z Pardubic.

Letenky i zájezdy zdraží. Některé až o polovinu, varují odborníci

Máte na Španělsko nějakou zvlášť oblíbenou vzpomínku?

Když jsem se nad odpovědí na tuto otázku zamyslel, zjistil jsem, že za poslední rok jsem byl ve Španělsku celkem osmkrát. Jezdím tam s rodinou, s kamarády na pánskou jízdu, ale i jako doprovod školního výletu, takže je vzpomínek strašná spousta. Když jsme letěli na pánskou jízdu, tak nás bezpečnostní kontrola nutila ochutnávat přímo u scanneru lahvičky 100 ml alkoholu, abychom dokázali, že nepřevážíme výbušniny. Nejvíce se vždy těším ale na klidné posezení v nějakém dobrém tapas baru na pláži, to je taková klasika, která nikdy neomrzí.

Kam se chystáte na příští zahraniční cestu a na co se v cílové destinaci nejvíce těšíte?

Letos mám zatím naplánované na léto Rhodos, Varnu a Mallorku. Díky nižším cenám ubytování bych se tak chtěl podívat i do míst a hotelů, za které by mi bylo minulé roky líto utrácet tolik peněz. Po bouřlivém období posledních tří měsíců si tak rád dopřeju letos trochu oddychu. Rovněž bychom rádi s kamarády zaletěli do Alicante, které nám na jaře nevyšlo.

Kam vyráží čeští cestovatelé? Wolf: Chystám expedici do Grónska
Z Jančury je hoteliér. Známý byznysmen prý našel novou díru na trhu

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!