Novému velkofilmu Martina Scorseseho má pomoci Apple nebo Netflix | E15.cz

Nový velkofilm Martina Scorseseho studio Paramount zřejmě samo neutáhne. Už zase

snk

Rostoucí náklady na výrobu snímku Killers of the Flower Moon režiséra Martina Scorseseho s Leonardem DiCapriem v hlavní roli nejspíše zapříčíní, že tradiční Scorseseho partner studio Paramount bude potřebovat finanční pomoc. Podle zpráv deníku Wall Street Journal už se Scorsese obrátil na společnosti Apple a Netflix, aby projekt spolufinancovaly. Odhadovaný rozpočet filmu je 200 milionů dolarů a dopady koronavirové krize jej možná ještě navýší. 

Scorseseho tým měl oslovit ještě další holywoodská studia Universal a MGM. To by ale znamenalo převzetí projektu od Paramountu, ve spolupráci s video on demand platformami Netflix a Apple TV by šlo nejspíš o rozdělení distribučních nákladů a následných příjmů, byť sólová produkce těchto firem také není vyloučena.  

K filmové adaptaci už jsou nakontraktováni Leonardo DiCaprio nebo také Robert De Niro, který ztvárnil hlavní roli ve Scorseseho posledním filmu The Irishman. Tento snímek z roku 2019 nakonec celý produkovala on-line streamovací služba Netflix, byť původně mělo jít o solo jízdu Paramountu. 

Současné možné stěhování nového Scorseseho filmu k Applu by pak pro službu znamenalo vůbec největší filmový počin v její historii, upozorňuje Wall Street Journal

Killers of the Flower Moon je adaptací literární kriminálky stejného názvu s podtitulem The Osage Murders and the Birth of the FBI. Kniha Davida Grenna popisuje vraždy původních obyvatel Oklahomy z 20. let minulého století.

Autor: snk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!