SpaceX chystá zkušení let nového plavidla | E15.cz
KoronaHelpdesk E15

Jak uspět v krizi

Muskův další krok ke kolonizaci Marsu: blíží se zkušební let nového plavidla firmy SpaceX

Ondřej Souček

Ondřej Souček

Nový prototyp vesmírné lodi Starship pojmenovaný jako MK1 je téměř připravený a vzlétnout by měl už v říjnu. Napsal to šéf společnosti SpaceX Elon Musk na svém twitterovém účtu. V rámci prvního testu by měla raketa vzlétnout až do výšky dvaceti kilometrů a následně se řízeným manévrem vrátit. Předchozí prototyp Starhopper byl nejvýše ve dvou stech metrech.

SpaceX už kvůli plánovanému letu tento týden předala americké regulační agentuře potřebné dokumenty s požadavkem, aby mohla testovací let vykonat, napsal web TechCrunch. Test bude přitom pouhým předkrmem.

Krátce po první testu nového prototypu by měl následovat i první orbitální let (nad 100 kilometrů). Musk zároveň slíbil, že 28. září zveřejní zaktualizované plány a cíle kolem celého vesmírného programu lodi Starship.

Počítače nás ve všem překonají, soudí Musk. AI by neměla dostat tolik prostoru, kontroval Ma

Ve svém oboru je společnost SpaceX známa pro své agresivní časové plány. U vesmírné lodi Starship například doufá, že zahájí svůj první komerční let už v roce 2021.

Starship je nová generace vesmírných plavidel společnosti SpaceX. Loď je navržena tak, aby mohla být nejen opakovaně použitelná, ale aby měla i co nejdelší životnost a byla schopná sloužit i ve vzdálenější budoucnosti. Starship je zároveň lodí, která se má podílet na kolonizaci Marsu.  

Dobytí Marsu může být zase o kousek blíž. SpaceX chystá 200metrový testovací vzlet
Elon Musk podporuje Trumpova vyzyvatele, který Američanům slibuje nepodmíněný příjem

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!