Sháníte práci? Nezapomínejte na sociální sítě, tvrdí personalisté | E15.cz

Sháníte práci? Nezapomínejte na sociální sítě, tvrdí personalisté

Sháníte práci? Nezapomínejte na sociální sítě, tvrdí personalisté
Facebook, like
• 
ZDROJ: Facebook

pav

Sociální sítě se stávají místem, kde zaměstnavatelé stále častěji hledají informace o potenciálním zaměstnanci. Dobrý profil na sociální síti může pomoci, naopak profil obsahující nevhodné informace nebo fotky spíš uškodí, tvrdí personalisté.

Pokud personalisté chtějí získat o jedinci co nejvíce informací, jeho jméno jednoduše zadají do internetového vyhledávače. Často si ale lidé mohou zkazit první dojem ještě dřív, než se dostaví na pohovor. Virtuální dojem pro personalisty bývá často rozhodující, uživatelé to ale stále podceňují, uvádí Česká televize.

Sociální sítě totiž dokáží obraz uživatele významně zkreslit už tím, jaké údaje se zde objeví. Firmy zajímá, do jakých skupin se člověk řadí, jak se zapojuje do diskuzí, zda střídá často práci nebo jaké má zájmy.

Špatný dojem získáte snadno

Nevhodná sebeprezentace tak může rozhodnout o tom, že uchazeč práci nedostane. „I fotky z party, které sdílíte a přijdou vám vtipné, zaměstnavateli vtipné nepřijít nemusí,“ upozorňuje personalista Lubomír Husar. Vyplácí se tak dodržovat určitou internetovou etiketu, protože špatná reputace se dá získat velmi rychle.

Personalisté totiž projdou stovky profilů denně a mají z čeho vybírat. Jen na Facebooku jich je v Česku přes 4 miliony, další stovky tisíc na ostatních sítích.

Autor: pav
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!