Světové popové hvězdy zahrály on-line na počest zdravotníkům | E15.cz

Světové popové hvězdy tleskají zdravotníkům v první linii. Zahrály pro ně on-line

ČTK, vku

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn

Lady Gaga, Billie Eilish, Elton John, Paul McCartney, Stevie Wonder či Rolling Stones vystoupili v noci na neděli v osmihodinové hudební show na podporu zdravotníků, kteří v první linii bojují proti koronaviru. Koncert One World: Together at Home (Jeden svět: Společně doma) přenášelo několik televizí mimo jiné ABC, NBC, CBS či internetové služby a sítě YouTube, Facebook, Twitter, Instagram, Amazon Prime Video nebo Apple Music.

Hudební představení byla prokládána vystoupeními známých světových osobností, ale také osobními příběhy lékařů a zdravotních sester, básněmi poslanými dětmi či ukázkami pomoci řadových občanů při výrobě roušek a při dodávkách potravin a léků lidem v nouzi.

Na organizaci se podílela zpěvačka Lady Gaga, nezisková organizace Global Citizen a Světová zdravotnická organizace (WHO). Podle Lady Gaga byl koncert, do něhož se svých domovů zapojila asi stovka zpěváků, vyjádřením díků zdravotníkům v mnoha zemích, kteří často pracují bez odpovídající ochrany před nákazou.

A právě na zajištění ochranných pomůcek se neziskové organizaci ve spolupráci se zpěvačkou podařilo pro WHO vybrat od sponzorů a filantropů desítky milionů dolarů. Výtěžek z koncertu také půjde ve prospěch WHO, Lady Gaga ale již předem zdůraznila, že se nejedná o žádnou dobročinnou sbírku a že hlavním cílem akce je vyjádřit solidaritu, jednotu a pobavit diváky v době, kdy je nejméně 4,5 miliardy lidí ve světě nuceno zdržovat se ve svých domovech.

V úvodu show byla představena série záběrů zveřejněných v dřívějších dnech na sociálních sítích a v médiích, které zachycovaly obyvatele Francie, Španělska, Británie, Spojených států a dalších zemí, jak ze svých domovů tleskají zdravotníkům na znamení obdivu a díků.

Podle agentury Reuters se v pořadu ukázaly například bývalé první dámy USA Michelle Obamová a Laura Bushová, anglická fotbalová legenda David Beckham, americká herečka Sarah Jessica Parkerová, již proslavil seriál Sex ve městě, či portorický zpěvák Luis Fonsi, jehož taneční hit Despacito se stal na YouTube nejsledovanějším hudebním videem uplynulého desetiletí.

Celebrity kromě jiného vyzvaly lidi z celého světa, aby se zdržovali doma, myli si pravidelně ruce, nesdružovali se a vyvíjeli tlak na politiky a přiměli je rozšířit testování na nemoc Covid-19, která už si ve světě vyžádala přes 150 tisíc obětí. Poděkování kromě zdravotníků mířila také k prodavačům v obchodech s nejnutnějším zbožím, poštovním doručovatelům či učitelům, kteří vzdělávají své žáky na dálku.

Autor: ČTK, vku

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video